-
A lélek textúrái
Utamra hulló színeim... címmel Fodor Orsi dekorfal designer alkotásaiból nyílik kiállítás december 7-én, vasárnap 17 órakor az Öreghegyi Közösségi Házban. A nemzetközileg elismert tervező és kivitelező tárlatát Kocsis Noémi író, újságíró ajánlja a közönség figyelmébe.
2025.12.05. -
Izgalmas találkozások a könyvtárban
Két izgalmas találkozás részesei lehetnek a könyvtárlátogatók Székesfehérváron. December 6-án, szombaton Bősze Ádám zenetörténész érkezik az Olvasóterembe és mutatja be a Mozart bikiniben című könyvét, majd december 10-én, szerdán Endrei Judit Kazinczy-díjas televíziós bemondó lesz az intézmény vendége. A belépés mindkét programra ingyenes.
2025.12.05. -
Koncert a jótékonyság jegyében
Hóangyal GondosKODO elnevezéssel idén is szervez jótékonysági koncertet a Kodolányi János Egyetem és a Szegényeket Támogató Alapítvány. Az december 11-i előadásból befolyt összeget az Alba Bástya Család- és Gyermekjóléti Központ gondozásában élő, hátrányos helyzetű családok kapják.
2025.12.04. -
Új Partitúra
Kivételes adventi koncerttel folytatódott a Partitúra hangversenybérlet sorozat. Sugár Nátán dirigálásával Mozart operáival ismerkedhettek meg a fehérvári fiatalok.
2025.12.03.
A Tóth László emlékkönyvről beszélgetnek a legújabb ÖKK Podcastban
Idén tíz éve annak, hogy Tóth László, a székesfehérvári közművelődés meghatározó személyisége, A Szabadművelődés Háza egykori igazgatója elhunyt. Ezen alkalomból tisztelői, barátai, munkatársai, tanítványai szervezőcsapatot hoztak létre, amely arra hivatott, hogy emlékét méltó módon felidézze. Erről szól az ÖKK podcast új epizódja.
2023.09.10. 10:49 |
Szeptember 16-án, szombaton képzőművészeti kiállítással, amatőr színházi előadással egybekötött emlékünnepséget tartanak a Vörösmarty Színházban.
Erre az alkalomra készült el a Záróra – Tóth László emlékkönyv, amelybe versei, az általa rendezett képzőművészeti kiállítások alkotóinak művei, illetve pályatársak, barátok, kollégák visszaemlékezései kaptak helyet. Az ÖKK Podcast friss epizódjában a kötet szerkesztőjével, az egykori kollégával, baráttal, Magyarits Andrással idézzük fel „TóthLaci” alakját.
