-
Áramszünet a Búrtelepen
Hálózatkarbantartás, illetve villanyoszlop cseréje miatt lesz áramszünet június 29-én a Búrtelepen, valamint az Almássy-telepen és a környező utcákban – adta ki az erről szóló közleményt az áramszolgáltató.
2026.06.26. -
Benelegszik nyáron a radiátor?
Amennyiben a távfűtéssel ellátott lakásokban a nyári hónapok során átmenetileg felmelegednek afűtőtestek, az nem a fűtési szezon idő előtti kezdetét jelenti nem is próbafűtést végez a szolgáltató.A jelenség oka általában az épület fűtési rendszerén végzett karbantartási vagy felújítási munka,amely során a rendszert leürítik, majd a munkálatok befejezése után újratöltik.
2026.06.26. -
Elmarad a meleg miatt a Vakációindító
A közönség és a munkatársak biztonsága érdekében, a szombat nulla órától életbe lépő harmadfokú hőségriasztásra és a várható rendkívüli hőségre való tekintettel a szombatra meghirdetett Vakációindító Szárazréten rendezvény elmarad.
2026.06.26. -
Diákmunka a hivatalban
Nyári diákmunkára várja a fiatalok jelentkezését a Polgármesteri Hivatal Székesfehérváron. A foglalkoztatás két turnusban, július és augusztus hónapban lesz napi hat órában. Fizikai munkát, eszköz- és bútormozgatást kell végezni. Jelentkezni kizárólag elektronikus formában lehet – olvasható ebben a felhívásban.
2026.06.25.
Elhunyt dr. Szelier András Székesfehérvár volt alpolgármestere
2009. július 20-án türelemmel és méltósággal viselt betegsége után, 61 éves korában elhunyt Dr. Szelier András, a Szent György Korház volt belgyógyász - kardiológus főorvosa, Székesfehérvár Megyei Jogú Város volt alpolgármestere és önkormányzati képviselője. Halálával Székesfehérvár társadalmi közéletének, korunk meghatározó egyéniségét, kiváló orvosát veszítette el. A város Dr. Szelier Andrást a saját halottjának tekinti.
2009.07.21. 18:00 |

Nagy veszteség érte Székesfehérvárt mind a közélet mind az egészségügy terén. 2009. július 20-án türelemmel és méltósággal viselt betegsége után, 61 éves korában elhunyt Dr. Szelier András, a Fejér Megyei Szent György Korház volt belgyógyász – kardiológus főorvosa, Székesfehérvár Megyei Jogú Város volt alpolgármestere és képviselője. Életét és munkásságát az ország nagy sorskérdései iránti érzékenysége és a felelős emberi létezés igénye határozta meg.
Alpolgármesterként az egészségügyi alapellátásért, a szociális szolgáltatásokért, a sportért és a nemzetközi kapcsolatokért volt felelős.
„Szeresd azt – írja a Boldognak és boldogtalannak című könyvében – aki keresi az igazságot, de ne higgy annak, aki azt hirdeti megtalálta „ Emlékezni, látni, hinni, megfelelni és sohasem félni – ezek voltak szerepvállalásának a vezérlő elvei, amihez mindvégig hűséges maradt. „Kell, hogy találkozzam az úrral! – írja - Szeretném tudni, volt e terve velem és megfeleltem e!”
Olyan embertől búcsúzunk, aki tudni akart az életről, az emberi méltóságról, a küzdésről, mindent, többet, mint amennyit földi halandó tudhat. Mintha attól tartott volna, hogy e tudás híján roppant meglepetés éri, lelkét felkészületlenül sebzik fel. Halálával Székesfehérvár társadalmi közéletének, korunk meghatározó egyéniségét, kiváló orvosát veszítette el.
A város Dr. Szelier Andrást a saját halottjának tekinti és az Õ szavaival búcsúzik:
"Egy hang voltam Isten kórusában,
hálás vagyok, hogy megszólalhattam."
Legyen áldott Dr. Szelier András emléke és nyugodjon békében Isten vendégeként! - írja nekrológjában a város polgármestere.