-
Megrongálták a tablókiálllítását
Ismeretlen tettesek megrongálták a Szent István Király Múzeum szabadtéri tablókiállításának több alkotását Székesfehérvár Belvárosában. Az intézmény megtette a rendőrségi feljelentést.
2026.04.29. -
Három fiatal fát is megvagdostak a vandálok az Aranybullánál
Az elmúlt napokban megint vandálok jártak az Aranybullánál és sajnos három fiatal fának a törzsét úgy összevagdalták, hogy kérdéses az életben maradásuk. Amit ilyen esetben tenni lehet az az, hogy fa sebkezelővel lekezelik a kertészek a sérüléseket és reménykedünk, hogy begyógyulnak.
2026.04.29. -
Harmincöt éves a Polgárőrség
A Fejér Vármegyei Polgárőr Szövetség a székesfehérvári Főnix Rendezvény és Lovasparkban tartotta közgyűlését. Az elmúlt évben Fejér vármegye 104 egyesületének, 4278 polgárőre összesen 781.962 óra szolgálatot teljesített, amely országosan is kiemelkedő eredménynek számít.
2026.04.26. -
Új tűzoltóautó Fehérváron
Korszerű, komplex gépjárműfecskendővel bővült a székesfehérvári hivatásos tűzoltó-parancsnokság eszközparkja. Az európai uniós támogatással beszerzett HEROS–AquaMAN 4000-es járművet ünnepélyes keretek között mutatták be. A modern kialakítású és felszereltségű tűzoltóautó tűzeseteknél és műszaki mentéseknél egyaránt hatékonyan vethető be.
2026.04.22.
Elfogták az idős fehérvári házaspár kifosztóit
A fehérvári rendőrök elfogtak két sajóbábonyi férfit, akik kifosztottak egy idős házaspárt. A rablók, Sz. Pál 58 éves és L. Csaba 31 éves sajóbábonyi lakók még december 15-én a Bodrog utcában bementek egy idős házaspár otthonába és onnan 75 ezer forintot loptak el. A két férfit Sajóbábonyban fogták el, de már Fehérváron hallgatták ki őket a rendőrségen.
2016.04.14. 10:21 |
A fehérvári rendőrök elfogtak két sajóbábonyi férfit, akik kifosztottak egy idős házaspárt. A rablók, Sz. Pál 58 éves és L. Csaba 31 éves sajóbábonyi lakók még december 15-én a Bodrog utcában bementek egy idős házaspár otthonába és onnan 75 ezer forint készpénzt loptak el.
A megalapozott gyanú szerint Sz. Pál az áramszolgáltató munkatársának adta ki magát, és amíg elterelte a lakók figyelmét, addig L. Csaba besurrant a családi házba és eltulajdonította a készpénzt. A székesfehérvári nyomozók azonosították és 2016. április 12-én, a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Rendőr-főkapitányság Mélységi Ellenőrzési és Közterületi Támogató Osztályának közreműködésével, sajóbábonyi otthonaikban elfogták az elkövetőket. A két férfit a Székesfehérvári Rendőrkapitányságra előállították és gyanúsítottként hallgatták ki.