-
Tiszán innen, Dunán túl
Idén is meghirdetik a Tiszán innen, Dunán túl országos népdaléneklési minősítő versenyt, melynek vármegyei fordulójára február 19-ig lehet jelentkezni. Az eseményt a 100 éve született Kallós Zoltán emlékének ajánlják a szervezők. A résztvevő szólisták és csoportok minősítő oklevelet (kiemelt arany, arany, ezüst, bronz), valamint különdíjakat kapnak, s a legjobbak az országos döntőbe jutnak tovább.
2026.02.19. -
Bábszínház az Igézőben
Egymást érik az Igézőben a gyermekeknek szóló előadások. Bábszínház és élőszereplős játék is várja a következő időszakban a legifjabb korosztályt. A kedves, vidám előadásokra mindenkit szeretettel vár az Igéző.
2026.02.18. -
Német nyelvű előadás a németeseknek
Német nyelvű színházi előadást szervezett a Német Nemzetiségi Önkormányzat. A Szent István Művelődési Házban tartott produkcióra középiskolás fiatalokat vártak.
2026.02.18. -
Tűz és vér
Két hétig az Óbudai Egyetem ad otthont Wilhelm Ottó vándorkiállításának. Az érdeklődők 19 tablón a költő versein és illusztrációin keresztül ismerhetik meg hazánk sorsfordító történelmi eseményeit.
2026.02.18.
"Életet az éveknek": nyugdíjasok karácsonya a Művészetek Házában
Karácsonyi ünnepségét tartotta ma a Nyugdíjas Klubok „Életet az éveknek” Szövetség Fejér Megyei Szervezete. A szövetség 20 éve működik a szolidaritás, a hűség, az idősek érdekeinek érvényesítése és a kultúra értékeinek megőrzése jegyében. Az 1989-ben 139 klub részvételével megalakult civil összefogásnak ma már több mint 1186 klub tagja.
2009.12.10. 13:25 |
Karácsonyi ünnepségét tartotta ma a Nyugdíjas Klubok „Életet az éveknek” Szövetség Fejér Megyei Szervezete. A szövetség 20 éve működik a szolidaritás, a hűség, az idősek érdekeinek érvényesítése és a kultúra értékeinek megőrzése jegyében. Az 1989-ben 139 klub részvételével megalakult civil összefogásnak ma már több mint 1186 klub tagja.
A karácsonyi ünnepségre többszáz szépkorú érkezett a Művészetek Házába. Az ünnepi műsor a Vörösmarty Színház művészeinek fellépésével kezdődött: Váradi Eszter Sára Edit Piaf dalokat énekelt, majd Keller Jánossal adott elő duettet.
Warvasovszky Tihamér polgármester ünnepi beszédében kiemelte, hogy karácsonykor az emberek nem ajándékokra, hanem szeretetre vágynak. Fontos ugyanakkor, hogy ne csak karácsony táján gondoljunk egymásra, hanem az év minden napján. Székesfehérvár polgármestere megemlítette, hogy sajnos vannak olyan idős emberek, akik szenteste egyedül vannak, hiszen a gyerekek, a rokonok távol laknak. "Egy jó szó azonban nekik is segíthet ilyenkor. " - tette hozzá a polgármester.
A Nyugdíjasklubok „Életet az éveknek” Országos Szövetsége a megalakulása óta eltelt 20 évben széleskörű mozgalommá fejlődött. Az alapítók szándékának megfelelően a szövetség az idősek érdekeinek képviselője lett, hozzájárult a nyugdíjasok és idősek közösségi életének formálásához és a szabadidő hasznos eltöltéséhez.
