-
Áramszünet lesz Feketehegy-Szárazréten
A hálózat karbantartása miatt lesz áramszünet június 25-én Feketehegy-Szárazréten – tájékoztatja a lakókat az E.ON.
2026.06.23. -
Felújítják a rendelőt
Július 1-jével kezdődik és várhatóan augusztus végéig tart a Széchenyi utca 10. szám alatti orvosi rendelő felújítása. A felújítás ideje alatt a három körzetet ellátó házi gyermekorvosok – változatlan rendelési időben – a Seregélyesi út 17. szám alatt fogadják a betegeket.
2026.06.23. -
Meghibásodott az MR-berendezés
A fehérvári kórház közösségi oldalán tájékoztatta a betegeket. Azt írták már dolgoznak a hiba elhárításán.
2026.06.22. -
Szavazás a fűnyírásról
A közösségi oldalakon évek óta nagyon változatos és széttartó reakciók, észrevételek vannak a városi fűnyírással kapcsolatban. Székesfehérvár Önkormányzata most szavazást indít, hogy tisztán látszódjon: mit szeretne az itt élők többsége! Szavazni csak itt, a város honlapján lehet 2026. június 15-től 2026. június 28-ig!
2026.06.22.
Életbe lép a vörös kód – figyeljünk fokozottan a hajléktalanokra és a rászorulókra!
Az Országos Meteorológiai Szolgálat előrejelzése alapján Magyarország egész területén az éjszakai hőmérséklet elérheti és helyenként meg is haladja a -10 °C-ot. A szociális igazgatásról és szociális ellátásokról szóló 1993. évi III. törvény 65/E. § (3) bekezdése alapján Fülöp Attila gondoskodáspolitikáért felelős államtitkár a hajlék nélküli és hajlékkal rendelkező, de a fagyveszélynek kitett állampolgárok életének védelme érdekében 2024. január 8. (hétfő) 20:00 óra és 2024. január 13. (szombat) 08:00 óra között az ország egész területére kiadta a „vörös kód” figyelmeztetést.
A székesfehérvári Kríziskezelő Központ folyamatosan figyeli az időjárás-előrejelzéseket, és felkészültek a vörös kód életbe léptetésére.
Ilyen esetben az utcai szolgálatot végző munkatársak figyelmeztetik a bizonytalan helyen éjszakázókat arra, hogy mi várható, folyamatosan járőröznek, segítenek, intézkednek, ha szükséges. A Kríziskezelő Központban bőven van férőhely, mindenkinek tudnak ellátást biztosítani, aki hajlandó bemenni – mondta el Zsabka Attila, a központ vezetője. A teajárattal folyamatosan szendvicseket és meleg teát, alapvető gyógyszereket, takarókat juttatnak el a hajléktalanoknak.
Fontos, hogy ilyen rendkívüli időjárási körülmények között mindannyian figyelemmel legyünk az otthontalan embertársainkra.
Ha közvetlen veszélyben lévő, ellátatlan embert találunk, azonnal a mentőszolgálatot hívjuk, hiszen ezzel az életét menthetjük meg! Egyéb esetben az Utcai Szociális Szolgálat értesíthető az éjjel-nappal hívható +36 20 957 94 10-es telefonszámon.
A szociális ellátórendszer egésze kiemelt ügyeletet tart ebben az időszakban. Tisztl Henrik, az Alba Bástya Család- és Gyermekjóléti Központ vezetője arról adott tájékoztatást, hogy ők a székesfehérvári járás területén figyelik a hajlékkal rendelkező, de a fűtést csak nehézségekkel megoldani tudó családokat és rászorulókat. Ha bárki saját környezetében tud olyan családról, személyről, akinek segítségre lehet szüksége a rendkívüli hideg miatt, kérik, hogy a 06 80 696 011-es készenléti ügyeleti számon vegye fel intézményükkel a kapcsolatot.
Vigyázzunk, figyeljünk egymásra!