-
Áramszünet a Búrtelepen
Hálózatkarbantartás, illetve villanyoszlop cseréje miatt lesz áramszünet június 29-én a Búrtelepen, valamint az Almássy-telepen és a környező utcákban – adta ki az erről szóló közleményt az áramszolgáltató.
2026.06.26. -
Benelegszik nyáron a radiátor?
Amennyiben a távfűtéssel ellátott lakásokban a nyári hónapok során átmenetileg felmelegednek afűtőtestek, az nem a fűtési szezon idő előtti kezdetét jelenti nem is próbafűtést végez a szolgáltató.A jelenség oka általában az épület fűtési rendszerén végzett karbantartási vagy felújítási munka,amely során a rendszert leürítik, majd a munkálatok befejezése után újratöltik.
2026.06.26. -
Elmarad a meleg miatt a Vakációindító
A közönség és a munkatársak biztonsága érdekében, a szombat nulla órától életbe lépő harmadfokú hőségriasztásra és a várható rendkívüli hőségre való tekintettel a szombatra meghirdetett Vakációindító Szárazréten rendezvény elmarad.
2026.06.26. -
Diákmunka a hivatalban
Nyári diákmunkára várja a fiatalok jelentkezését a Polgármesteri Hivatal Székesfehérváron. A foglalkoztatás két turnusban, július és augusztus hónapban lesz napi hat órában. Fizikai munkát, eszköz- és bútormozgatást kell végezni. Jelentkezni kizárólag elektronikus formában lehet – olvasható ebben a felhívásban.
2026.06.25.
Élelmiszer áruház épül Feketehegy-Szárazréten
Székesfehérvár dinamikusan fejlődő város, ahol a gazdasági élet erősödését a szolgáltató szektor bővülése is követi. Ezen a területen jelent újabb előrelépést az a most megépítendő élelmiszer áruház, melyről ma írták alá a szerződést a Városházán. Feketehegy-Szárazrét lakosságának régi igénye egy élelmiszer áruház létesítése, amire az önkormányzat évek óta kereste a megoldást. A 63-as elkerülő út második szakaszának elkészültével és a körforgalmi csomópont kiépülésével most lehetőség nyílik az áruház megépítésére.
Feketehegy-Szárazrét városrészben az önkormányzat közreműködésével jelentős fejlődés indult az elmúlt években. Sikerült postát és gyógyszertárat nyitni, most pedig az ott élők másik nagy igénye is teljesülhet egy élelmiszer áruház létrejöttével.
Székesfehérvár Önkormányzata 2003-ban kötött előszerződést a Lidl Élelmiszerkereskedelmi Betéti Társasággal. A cég azóta megépített városunkban egy regionális logisztikai központot és megnyitott két áruházat. A harmadik áruház a Palotai út - Új Csóri út közötti körforgalom mellett kerül kialakításra, a területre vonatkozó adásvételi szerződést ma írta alá a Lidl Bt. és a város önkormányzata.
Tudjuk, hogy az otthon és a munkahely megléte után a szolgáltatások széles kínálata az emberek életét könnyebbé tevő következő lépcsőfok – mondta el a szerződés aláírása kapcsán Warvasovszky Tihamér polgármester. - Budapest után Székesfehérváron a legmagasabb a vásárlóerő, ami a város gazdasági erejét és az itt élők jó életlehetőségeit mutatja. Az önkormányzat feladata, hogy az emberek szűkebb lakókörnyezetében segítse a minél teljesebb ellátás kialakítását. Feketehegy-Szárazrét területe viszonylag ellátatlan bevásárlási szempontból, több lakossági fórumon téma volt már egy élelmiszer áruház kialakításának lehetősége. Ebben talált partnerre az önkormányzat a Lidl cégben, aki a most induló beruházás keretében ezév végéig tervezi az áruház megépítését.