Ej, ráérünk arra még! – versíró pályázat középiskolásoknak Petőfi Sándor tiszteletére

Petőfi Sándor születésének 200. évfordulója alkalmából versíró pályázatot hirdet középiskolásoknak a Vörösmarty Társaság. A versek hosszát és stílusát nem határozták meg, de mivel Petőfi Sándor szellemiségéről van szó, ezért elsősorban rímes költeményeket várnak március 19-ig a vorosmartykucko@gmail.com e-mail címre.
2023.03.09. 09:04 |
Ej, ráérünk arra még! – versíró pályázat középiskolásoknak Petőfi Sándor tiszteletére

„Bizonyára hallottad már, amikor a felnőttek azt mondják: ez olyan „patópálosan” készül. Vagy hallhattad magát a verssort szállóigévé válva: „Ej, ráérünk arra még!” 

Talán magát a verset is ismered, ahonnan ered: Petőfi Sándor Pató Pál úr címmel írt annak idején humoros költeményt a halogatásról. Ha még nem olvastad, akkor most keresd meg, vagy vedd elő újra, és gondolkozz azon: te mit gondolsz a halogatásról? Hajlamos vagy rá? Mit halogatsz a leginkább? És mit gondolsz, látsz: a környezeted mit halogat és miért?”

E gondolatébresztő sorokkal kezdődik az a középiskolásoknak szóló versíró pályázat, amelyet a Vörösmarty Társaság tett közzé.  A kiírásra a székesfehérvári középiskolák tanulóinak verseit várják a név, az életkor, az iskola és az elérhetőség (lehetőleg e-mail-cím) pontos megjelölésével. A versek hosszát és stílusát nem határozzák meg, de mivel Petőfi Sándor szellemiségéről van szó, ezért elsősorban rímes költeményeket várnak. Ám, ha valaki szabadversben fogalmazná meg a gondolatait, azt is megteheti.

A pályázat beadásának határideje 2023. március 19-e. A szövegeket Word dokumentumban, Times New Roman betűtípussal, 12-es betűmérettel kérik. Más formátumban küldött verset nem fogadnak el. Egy pályázó egy verssel nevezhet. A szövegeket a vorosmartykucko@gmail.com címre várják, a levél Tárgy mezőjében pedig legyen ott a pályázat címe és a pályázó neve, például: „Ej, ráérünk arra még!” – Kelemen Lilla.

A beadott műveket elismert költőkből, irodalmárokból álló zsűri értékeli, az eredményhirdetés április 18-án, kedden lesz. Az első három helyezett és az esetleges különdíjas verse szerepelhet a társaság Vár című folyóiratában, és tárgyi jutalmak is várhatók. A díjjazottakat külön értesítik a megadott e-mail-címen.

Kultúra

  1. Levélben köszöntötte a zsidó hitközséget Székesfehérvár polgármestere

    Hanuka alkalmából levélben köszöntötte dr. Cser-Palkovics András, Székesfehérvár polgármestere a Székesfehérvári Zsidó Hitközséget. "A ma gyúló gyertyák fényei évezredes hagyományok továbbélését hirdetik, melyek ennyi év távlatából is biztos támpontot kínálnak a változó világ bizonytalanságában" - írja levelében.

    2025.12.14.
  2. Máltai és magyar dallamok

    Különleges, karácsonyváró koncerttel örvendeztette meg a város zeneértő közönségét a Vox Mirabilis Kamarakórus, és vendéget is hívtak a Jézus Szíve templomban rendezett koncertre: a Cantilena Malta Ensemble zenéje kiválóan egészítette ki a fehérvári kórus adventi előadását, amelyen részt vett Málta magyarországi nagykövete és Lehrner Zsolt alpolgármester is.

    2025.12.13.
  3. Hóangyalok a Kodolányin

    Hóangyal GondosKODO elnevezéssel szervezett jótékonysági koncertet a Kodolányi János Egyetem és a Szegényeket Támogató Alapítvány. Az előadásból befolyt összeget az Alba Bástya Család- és Gyermekjóléti Központ gondozásában élő, hátrányos helyzetű családok tehetséges gyermekei kapják meg.

    2025.12.12.
  4. Lábnyomaink

    Fejér vármegye költőinek verseit összegző új antológiát mutattak be a Vörösmarty Mihály Könyvtár Olvasótermében. A huszonhárom helyi szerző műveit felvonultató kötetet Bobory Zoltán költő, a Vörösmarty Társaság korábbi elnöke szerkesztette.

    2025.12.12.