-
Zárva lesznek a kiállítóhelyek
Az extrém kánikula miatt június 27-e, szombattól június 30-a, keddig a Szent István Király Múzeum minden kiállítóhelye zárva tart. Az első nyitási nap július 1-je, szerda. A TOTUS TUUS kiállításra június 30-ra, keddre meghirdetett garantált tárlatvezetés is elmarad. A SZIKM kéri a múzeumlátogatók megértését.
2026.06.26. -
Igazán nők!
Csütörtök este megérkezett Székesfehérvárra az egyik legkülönlegesebb nyárindító koncert. A Bartók Béla téren újra színpadra állt az Igazán Nők! – az a produkció, amely a budapesti sikerek után végre hazatért, hogy a fehérvári közönséggel együtt indítsa a nyarat.
2026.06.26. -
Virágálom és más...
Zsólyom Zsuzsa festőművész képeiből nyílt kiállítás a Krajczáros Art Galleryben. Az alkotó munkáit a természet, a Bükk és a színek varázsa inspirálták.
2026.06.26. -
Igazán nők!
A Bartók Béla tér adott otthont az Igazán Nők koncertnek. Az estén Fehér Adrienn, Jónás Andrea, és vendégeik Füredi Nikolett és Tunyogi Bernadett lépett fel, az Alba Regia Szimfonikus Zenekar kíséretében.
2026.06.26.
Egykori diákok alkotásaiból nyílt tárlat a Tóparti Gimnáziumban
"Tóparti FészekArt" címmel nyílt tárlat a Tóparti Gimnázium és Művészeti Szakközépiskolában. A kiállításon az intézmény egykori diákjainak alkotásaiból válogattak. A megnyitón az iskola tanulói szavalatokkal és hangszeres produkciókkal köszöntötték az alkotókat, majd dr. Vizi László Tamásné igazgató és dr. Cser-Palkovics András polgármester mondott beszédet. Székesfehérvár polgármestere fontos feladatnak nevezte a tehetséges képzőművészek visszacsábítását a városba.
2012.10.09. 20:11 |
"Tóparti FészekArt" címmel nyílt tárlat a Tóparti Gimnázium és Művészeti Szakközépiskolában. A kiállításon az intézmény egykori diákjainak alkotásaiból válogattak. A megnyitón az iskola tanulói szavalatokkal és hangszeres produkciókkal köszöntötték az alkotókat, majd dr. Vizi László Tamásné igazgató és dr. Cser-Palkovics András polgármester mondott beszédet. Székesfehérvár polgármestere fontos feladatnak nevezte a tehetséges képzőművészek visszacsábítását a városba.
Székesfehérvár Megyei Jogú Város Közgyűlése 1992-ben járult hozzá ahhoz, hogy képző- és iparművészeti szakközépiskolai osztály induljon a Tóparti Gimnáziumban. A gimnázium még abban az évben felvette a Tóparti Gimnázium és Művészeti Szakközépiskola nevet, azóta színesíti az intézmény oktatási palettáját szakközépiskolai képzés.
„Amikor a Tóparti Gimnáziumban elindult a művészeti képzés, kevesen gondoltak arra, hogy azok a félénk, de csillogó szemű kisdiákok, akik mestereik, művésztanáraik irányítása és gondos odafigyelése mellett szárnyaikat bontogatni kezdték, mára országosan és nemzetközileg is elismert alkotók lesznek. Olyan művészek, akiknek a munkáira felfigyel a szakma. Örömmel és büszkeséggel fogadjuk most őket és adunk otthont munkáiknak egy rendhagyó kiállítás keretében.” - mondta dr. Vizi László Tamásné igazgató.
„Az ember életében meghatározó az iskola és azok a tanárok, akik oktatják. Ezt nem biztos, hogy akkor értik meg a diákok, amikor még tanulnak, hanem sokszor csak évekkel később, amikor visszaemlékeznek a diákéveikre. Különleges érzés, amikor valaki felnőttként visszamegy abba az iskolába, ahol őt tanították és még különlegesebb, amikor művészként tér vissza és mutatja meg alkotásait.” - mondta megnyitó beszédében Székesfehérvár polgármestere, aki jövö feladataira is figyelmeztetett. „A művészként visszatért diákok életútját végigolvasva megállapítottam, hogy feladatot is kaptunk, hiszen a volt diákok zöme sajnos ma már budapesti lakcímmel rendelkezik. Persze a lehetőségek mások Budapesten, de nekünk itt van dolgunk, ebben a városban kell közösséget alkotnunk és ehhez a kultúra és a művészet is hozzátartozik. Azt szeretném, hogy ez a kiállítás szóljon arról is, mit tudunk tenni a következő években annak érdekében, hogy a tehetséges diákok visszajöjjenek felsőoktatási tanulmányaikat követően Székesfehérvárra, az itteni kulturális életet gazdagítani.” - emelte ki dr. Cser-Palkovics András polgármester.



