-
Zárva lesznek a kiállítóhelyek
Az extrém kánikula miatt június 27-e, szombattól június 30-a, keddig a Szent István Király Múzeum minden kiállítóhelye zárva tart. Az első nyitási nap július 1-je, szerda. A TOTUS TUUS kiállításra június 30-ra, keddre meghirdetett garantált tárlatvezetés is elmarad. A SZIKM kéri a múzeumlátogatók megértését.
2026.06.26. -
Igazán nők!
Csütörtök este megérkezett Székesfehérvárra az egyik legkülönlegesebb nyárindító koncert. A Bartók Béla téren újra színpadra állt az Igazán Nők! – az a produkció, amely a budapesti sikerek után végre hazatért, hogy a fehérvári közönséggel együtt indítsa a nyarat.
2026.06.26. -
Virágálom és más...
Zsólyom Zsuzsa festőművész képeiből nyílt kiállítás a Krajczáros Art Galleryben. Az alkotó munkáit a természet, a Bükk és a színek varázsa inspirálták.
2026.06.26. -
Igazán nők!
A Bartók Béla tér adott otthont az Igazán Nők koncertnek. Az estén Fehér Adrienn, Jónás Andrea, és vendégeik Füredi Nikolett és Tunyogi Bernadett lépett fel, az Alba Regia Szimfonikus Zenekar kíséretében.
2026.06.26.
Egyházzenei Kórustalálkozó Székesfehérváron
Hétvégén rendezték Székesfehérváron az I. Egyházzenei Kórustalálkozót a Szent Imre templomban. Összesen 15 kórus jelentkezett az egyházmegye területéről: Csákvár, Perkáta, Szigetszentmiklós, Solymár, Iszkaszentgyörgy, Tököl, Cece, Bicske, Alcsútdoboz, Budaörs, Sárbogárd és Székesfehérvár kórusai érkeztek a programra. Több, mint 250 énekes volt jelen a kórustalálkozón.
2012.11.26. 21:04 |
Hétvégén rendezték Székesfehérváron az I. Egyházzenei Kórustalálkozót a Szent Imre templomban. Összesen 15 kórus jelentkezett az egyházmegye területéről: Csákvár, Perkáta, Szigetszentmiklós, Solymár, Iszkaszentgyörgy, Tököl, Cece, Bicske, Alcsútdoboz, Budaörs, Sárbogárd és Székesfehérvár kórusai érkeztek a programra. Több, mint 250 énekes volt jelen a kórustalálkozón.
A program szervezője Zemlényi Katica volt, a házigazda kórus pedig a Vox Mirabilis Kamarakórus.
Délelőtt bemutatkoztak az énekkarok 10-12 perces műsorral, ami nagyon változatos program volt, hiszen az egyszólamú gregoriántól a többszólamú kórusművekig minden megszólalt. Komoly barátságok születtek a kórusok között, és a délelőtti program befejezéseként megszólaló közös kánon könnyeket csalt a szemekbe.

Délután a KÓTA minősülésével folytatódott a program. A zsűri elnöke Varga László az OMCE igazgatója, Nagy Ernő KÓTA díjas karnagy és Dr Kerekesné Pytel Anna minősítették a fellépő kórusokat. A program magas színvonalát mutatja, hogy a zsűri a bronz oklevelet ki sem adta, ezüst és arany minősítések voltak.

A legnagyobb meglepetés, hogy a Vox Mirabilis Kamarakórus ARS MAGNA minősülésben részesült, kiemelkedő kritikát kapott a zsűritől. Nagy elismerés ez, hiszen Székesfehérvárnak nem volt még ARS MAGNA kórusa. „Nagyon szép hangzású, komoly műsorral rendelkező, összeszokott kórusokat hallottunk, mind délelőtt, mind délután, nagy öröm, hogy 15 kórus mutatkozott be és énekelt együtt” – mondta Varga László a zsűri elnöke.

A nap befejezéseként Spányi Antal megyéspüspök úr celebrált szentmisét, amin együtt énekeltek a kórusok. A püspök úr osztotta ki a minősítő okleveleket, nagy megelégedettséggel és örömmel adta áldását a jelenlevőkre.

„ Rendkívüli megtiszteltetés, hogy Székesfehérváron megrendezhettük ezt a kórustalálkozót, és az egyházi kórusok is bemutatkozhattak, akik meglepően magas színvonalú műsorokat hoztak magukkal” – mondta Zemlényi Katica a program szervezője.