-
Zárva lesznek a kiállítóhelyek
Az extrém kánikula miatt június 27-e, szombattól június 30-a, keddig a Szent István Király Múzeum minden kiállítóhelye zárva tart. Az első nyitási nap július 1-je, szerda. A TOTUS TUUS kiállításra június 30-ra, keddre meghirdetett garantált tárlatvezetés is elmarad. A SZIKM kéri a múzeumlátogatók megértését.
2026.06.26. -
Igazán nők!
Csütörtök este megérkezett Székesfehérvárra az egyik legkülönlegesebb nyárindító koncert. A Bartók Béla téren újra színpadra állt az Igazán Nők! – az a produkció, amely a budapesti sikerek után végre hazatért, hogy a fehérvári közönséggel együtt indítsa a nyarat.
2026.06.26. -
Virágálom és más...
Zsólyom Zsuzsa festőművész képeiből nyílt kiállítás a Krajczáros Art Galleryben. Az alkotó munkáit a természet, a Bükk és a színek varázsa inspirálták.
2026.06.26. -
Igazán nők!
A Bartók Béla tér adott otthont az Igazán Nők koncertnek. Az estén Fehér Adrienn, Jónás Andrea, és vendégeik Füredi Nikolett és Tunyogi Bernadett lépett fel, az Alba Regia Szimfonikus Zenekar kíséretében.
2026.06.26.
Egyestés tárlaton mutatkozik be az I. Székesfehérvári Művésztelep
Az I. Székesfehérvári Művésztelep alkotásaiból nyílik tárlat augusztus 22-én, csütörtökön 18.00 órakor. Az egyestés kiállítást Brájer Éva alpolgármester nyitja meg A Szabadművelődés Házában. A 12 résztvevő közül három Fehérvár testvérvárosaiból érkezett, és meghívást kapott a Tóparti Gimnázium és Művészeti Szakközépiskola egyik művészeti szakközepes növendéke is.
2013.08.21. 14:01 |
Az I. Székesfehérvári Művésztelep alkotásaiból nyílik tárlat augusztus 22-én, csütörtökön 18.00 órakor. Az egyestés kiállítást Brájer Éva alpolgármester nyitja meg A Szabadművelődés Házában.
Első alkalommal rendezték meg augusztus 14-e és 23-a között az első Székesfehérvári Művésztelepet A Szabadművelődés Házában. A 12 résztvevő közül három Fehérvár testvérvárosaiból érkezett, és meghívást kapott a Tóparti Gimnázium és Művészeti Szakközépiskola egyik művészeti szakközepes növendéke is.
Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzata, a Városi Képtár − Deák Gyűjtemény, A Szabadművelődés Háza és a Köfém Művelődési Ház által szervezett művésztelepen Büki Zsuzsanna, Dér Adrienn, Heim Fanni, Jónás Attila, Joseph Longoria (Birmingham / USA), Mosberger Róbert, Pinke Miklós, Szegedi Csaba , Szentes Ottokár, Ujházi Péter, Varga Gábor Farkas, Magda Wolnicka (Opole / Lengyelország) alkotók vettek részt.
A tárlatot Brájer Éva alpolgármester nyitja meg augusztus 22-én, 18.00 órakor. Köszöntőt mondanak a szervezők és a művészek. A kiállításra a belépés ingyenes, az alkotások a megnyitó napján 21.00 óráig tekinthetőek meg A Szabadművelődés Házában.