-
Vox Mirabilis karácsony
Veni Emmanuell! címmel a Vox Mirabilis Kamarakórus 2025/26. Hangversenybérleténekkarácsonyváró koncertje kerül sor december 13-án, szombaton, 19 órától a Jézus Szíve templomban. Az együttes vendége a Cantilena Malta Ensemble együttes, Málta egyik legkeresetteb kórusa lesz.
2025.12.05. -
Óramúzeum Fehérváron
A Kossuth utcában az Órajáték alatt található Óramúzeumot Kovács Jenő órásmester hozta létre a saját óra gyűjteményéből még 2009-ben. A patinás belvárosi épület földszintjén több száz, különböző korból származó fali-, asztali-, zseb- és karórák, mellett még egy 17. századi toronyóra szerkezet is látható. A múzeumot ma az órásmester fia, Kovács András gondozza.
2025.12.04. -
Koncert a jótékonyság jegyében
Hóangyal GondosKODO elnevezéssel idén is szervez jótékonysági koncertet a Kodolányi János Egyetem és a Szegényeket Támogató Alapítvány. Az december 11-i előadásból befolyt összeget az Alba Bástya Család- és Gyermekjóléti Központ gondozásában élő, hátrányos helyzetű családok kapják.
2025.12.04. -
Új Partitúra
Kivételes adventi koncerttel folytatódott a Partitúra hangversenybérlet sorozat. Sugár Nátán dirigálásával Mozart operáival ismerkedhettek meg a fehérvári fiatalok.
2025.12.03.
Egyenes képek - a Velencei-tavi Galériában nyílt meg Kiss László kiállítása
Minden ilyen kiállítás egyfajta ünnep, a kultúra ünnepe!
A fent olvasható mondatot hangsúlyozta Szentes Ottokár festőművész, Kiss László legújabb kiállításának megnyitóján, a Velencei – tavi Galériában. A Székesfehérvári Művészek Társaságának elnöke rendhagyó módon egy idegenvezetést is tartott a kiállított képek között.

Az Egyenes Képek tárlaton kiállított munkák nagy részét a szorongás és az elmúlás inspirálta.
A képek egy részét már jól ismerhetik a fehérváriak, hiszen a fotóművész korábbi tárlatain fel -fel tűntek, ugyanakkor jelen kiállításon egy olyan válogatást tekinthetünk meg, melyben tükröződik az alkotó pacifista világszemlélete, és véleménye, még hozzá elég konkrétan, ha úgy tetszik egyenesen megmondva. "Nekem ez az egyenesség azért fontos ebben a témában, mert, ha mi magyarok azt mondjuk, hogy „EGYENES”, az azt jelenti, hogy kimondtunk valamit, amiről van véleményünk. Nekem pedig markáns véleményem van a háborúról, a katonaságról és mindarról, ami a pusztítással kapcsolatos! Ehhez kapcsolódik az anyag azon része is, amit az Utcakép c. kiállításomon már lehetett látni, ezek a feltalált növények, melyeket megpróbáltam műteremben a fekete-fehér fotográfia eszköztárával műtárggyá transzponálni." - fogalmazta meg gondolatait az Egyenes Képek tárlat anyagának inspirációiról Kiss László, fotográfus.
Kiss László fotógráfus kamaszkora óta foglalkozik a fotózással. Előbb az alkalmazott fényképészet területén dolgozott, később pedig a szociofótok és a városképek váltak szenvedélyévé. A mai napig rajong a régi, analóg technikáért, melyet előszeretettel használ.
A kiállítás - mely a Velencei-tavi Hal-, Vad-, Bor- és Pálinkafesztivál keretében nyitottak most meg - egy hónapon keresztül látogatható a a Gárdonyi Géza Emlékház mellett található Velencei-tavi Galériában.
