-
Egy kis kamrányi törődés
A világ számos pontjáról érkeznek résztvevők idén is a Székesfehérvári Királyi Napok egyik legnépszerűbb rendezvényére, a Nemzetközi Néptáncfesztiválra. A szervezők újra meghirdették adományozó, támogató akciójukat, hogy egy kis kamrányi törődéssel bárki segíthesse a programsorozat sikeres megrendezését és a méltó vendégvárást.
2026.06.24. -
Musical a Csajághy Laura Szabadtéri Színpadon
Pénteken este a kápolnásnyéki Csajághy Laura Szabadtéri Színpadon megelevenedik egy történet szenvedélyről, kitartásról, alkotói válságról, barátságról és arról a pillanatról, amikor dönteni kell, hogy feladjuk, vagy tovább megyünk. Az Ember Márk főszereplésével látható különleges előadásra jegyek még kaphatók!
2026.06.24. -
Könyvtár nyílt a strandon
Strandkönyvtár várja az olvasni szeretőket június 27. és augusztus 22. között minden szombaton a városi strandon. A fogadóépület mellett felállított sátorban különféle tematikájú és stílusú olvasnivalók között lehet válogatni.
2026.06.24. -
Diakónusszentelés
A Szent István-székesegyházban ünnepélyes keretek között szentelték szerpappá Egyed Viktor akolitust. Ezen kívül a szertartás keretében hálát adtak a jubiláló papoknak szolgálataikért.
2026.06.24.
Egyedülálló vándorkiállítás egy emberibb világért
2008.03.07. 11:12 |
A fogyatékosság és a fogyatékkal élőkhöz való viszony társadalomtörténetének és kultúrtörténetének a világon egyedülálló átfogó áttekintését nyújtja az a kiállítás, amely március 7-én nyílt meg a székesfehérvári Autóbusz pályaudvar épületében. Az eseményen Könczei György egyetemi tanár, az ELTE GYFK Foglalkozási Rehabilitációs Kutatócsoportjának vezetője kiemelte, a tárlat megtekintésével a többségi társadalom elgondolkodhat előítéleteiről és a fogyatékkal élők küzdelméről, elősegítve egy emberibb világ létrehozását.
KÉPGALÉRIA

Az egyedülálló tárlatot Székesfehérvár polgármestere nyitotta meg, aki kiemelte, különösen fontos, hogy ne csak egy alkalommal, hanem folyamatosan törődjünk a fogyatékkal élő emberekkel. Székesfehérvár városa példát mutat ebben, hiszen az Esélyek Háza igazgatójának kezdeményezésére például esélyhónapot is szervez, amelynek keretében fókuszba kerül a fogyatékkal élő emberek problémája.
A város minden szinten próbál segíteni a fogyatékkal élőknek, bölcsödében, óvodában, általános iskolában is kialakultak azok a speciális képzések, amelyek elősegítik az integrációt a többségi társadalomba.
A fogyatékkal élők ügyét segítik azok a hosszú távú együttműködési megállapodások is, amelyeket különböző civil szervezetekkel kötött az önkormányzat.
Warvasovszky Tihamér polgármester kiemelte, a kiállítás több szempontból is fontos: a fogyatékkal élőknek azt mutatja, „be kell bizonyítanom, hogy képes vagyok valamire, teljes életet kívánok élni”. A látogatók számára pedig alkalmat ad a tárlat arra, hogy fontos tanulságokat vonjanak le.
A vándorkiállítás megnyitóján Prof. Könczei György egyetemi tanár, az ELTE GYFK Foglalkozási Rehabilitációs Kutatócsoportjának vezetője kollégáinak és számos fehérvári polgárnak mondott köszönetet, majd kiemelte, hogy a tárlat azt üzeni a fogyatékkal élőknek: álljanak fel és küzdenek céljaikért.
A professzor a többségi társadalomnak, a „nem fogyatékkal élőknek” is üzent: elgondolkodhatunk a bennünk élő előítéletekről és ezáltal képesek leszünk sokkal emberibb világot létrehozni.
KÉPGALÉRIA

Az egyedülálló tárlatot Székesfehérvár polgármestere nyitotta meg, aki kiemelte, különösen fontos, hogy ne csak egy alkalommal, hanem folyamatosan törődjünk a fogyatékkal élő emberekkel. Székesfehérvár városa példát mutat ebben, hiszen az Esélyek Háza igazgatójának kezdeményezésére például esélyhónapot is szervez, amelynek keretében fókuszba kerül a fogyatékkal élő emberek problémája.
A város minden szinten próbál segíteni a fogyatékkal élőknek, bölcsödében, óvodában, általános iskolában is kialakultak azok a speciális képzések, amelyek elősegítik az integrációt a többségi társadalomba.
A fogyatékkal élők ügyét segítik azok a hosszú távú együttműködési megállapodások is, amelyeket különböző civil szervezetekkel kötött az önkormányzat.
Warvasovszky Tihamér polgármester kiemelte, a kiállítás több szempontból is fontos: a fogyatékkal élőknek azt mutatja, „be kell bizonyítanom, hogy képes vagyok valamire, teljes életet kívánok élni”. A látogatók számára pedig alkalmat ad a tárlat arra, hogy fontos tanulságokat vonjanak le.
A vándorkiállítás megnyitóján Prof. Könczei György egyetemi tanár, az ELTE GYFK Foglalkozási Rehabilitációs Kutatócsoportjának vezetője kollégáinak és számos fehérvári polgárnak mondott köszönetet, majd kiemelte, hogy a tárlat azt üzeni a fogyatékkal élőknek: álljanak fel és küzdenek céljaikért.
A professzor a többségi társadalomnak, a „nem fogyatékkal élőknek” is üzent: elgondolkodhatunk a bennünk élő előítéletekről és ezáltal képesek leszünk sokkal emberibb világot létrehozni.