-
Erdőre is átterjedt a tűz Mohánál
Aratás közben gyulladt ki a tarló június 24-én délután Moha határában. A tűz a búzatábla egy részére és a közeli erdő aljnövényzetére is átterjedt. Kertiszerszámokkal és vízsugárral is próbálták megfékezni a lángokat, melyek a szárazság miatt hamar terjedtek. A tartós csapadékhiány és az országot sújtó kánikula miatt június 25-től hazánk teljes területén tűzgyújtási tilalom lépett életbe.
2026.06.25. -
Rendőrkézen a hamisítók
A Fejér megyei rendőrök több helyszínen számolták fel egyszerre egy szervezett, hamis közokiratok előállítására szakosodott bűnbanda tevékenységét. Az eljárás tovább folyik annak feltárására, hogy kik rendelték meg a hamis okmányokat, hány esetben használták fel őket, illetve milyen további bűncselekményeket segíthettek elő.
2026.06.19. -
Taroltak a fehérváriak
A tűzoltósport három versenyszámában mérték össze ügyességüket és gyorsaságukat Fejér vármegye hivatásos tűzoltói június 18-án. A rendezvénynek a seregélyesi Eötvös József Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium sportpályája adott otthont.
2026.06.19. -
Mentők napja
Mentőszolgálat Közép-Dunántúli Regionális Mentőszervezete. A Szent György Kórház auditóriumában szervezett rendezvényen számos bajtárs kapott elismerést kitartó és odaadó szolgálatért, a megjelenteket pedig dr. Jászkuti Ákos Péter regionális igazgató, dr. Fajta György Ádám ügyeleti igazgató és Mészáros Attila alpolgármester köszöntötte.
2026.06.18.
Egy nap alatt két halálos baleset Fejér megyében
Fejér megye közútjain az elmúlt 24 óra során két halálos kimenetellel végződő közlekedési baleset történt.Cece belterületén a 63-as főút – Deák Ferenc út kereszteződésében a 66 éves kerékpáros nő elsődleges adatok szerint nem kellő körültekintéssel hajtott rá a főútvonalra az alsóbbrendű útról: a helyszínen életét vesztette…16.40 perckor tragikus végű közlekedési balesetről érkezett bejelentés Dunaújváros területéről is. Az Alba Volán helyközi járata a Papírgyári úton haladt kifelé a 6-os főút felé, amikor egy szemből érkező személyautó eddig tisztázatlan ok miatt áttért a busz sávjába és összeütköztek. A személyautó 29 éves utasa a helyszínen életét vesztette.
Fejér megye közútjain az elmúlt 24 óra során két halálos kimenetellel végződő közlekedési baleset történt.Cece belterületén a 63-as főút – Deák Ferenc út kereszteződésében a 66 éves kerékpáros nő elsődleges adatok szerint nem kellő körültekintéssel hajtott rá a főútvonalra az alsóbbrendű útról: a helyszínen életét vesztette…16.40 perckor tragikus végű közlekedési balesetről érkezett bejelentés Dunaújváros területéről is. Az Alba Volán helyközi járata a Papírgyári úton haladt kifelé a 6-os főút felé, amikor egy szemből érkező személyautó eddig tisztázatlan ok miatt áttért a busz sávjába és összeütköztek. A személyautó 29 éves utasa a helyszínen életét vesztette.
Cece belterületén a 63-as főút – Deák Ferenc út kereszteződéséből súlyos balesetről érkezett bejelentés kedden kilenc órakor. A 66 éves kerékpáros nő elsődleges adatok szerint feltehetően nem kellő körültekintéssel hajtott rá a főútvonalra az alsóbbrendű útról. A lakókocsit húzó személyautó vezetője nem tudta elkerülni az ütközést. A kerékpáros a helyszínen életét vesztette…A baleset körülményeinek feltárására és a felelősség megállapítására szakértők bevonásával vizsgálatot indított a Sárbogárdi Rendőrkapitányság Közlekedésrendészeti Osztálya. A balesethelyszínelés idején a forgalmat rendőrök irányították a 63-as főút balesettel érintett szakaszán.
16.40 perckor tragikus végű közlekedési balesetről érkezett bejelentés Dunaújváros területéről a Papírgyári útról. Az Alba Volán Dunaújváros és Előszállás között közlekedő helyközi járata a Papírgyári úton haladt kifelé a 6-os főút felé, amikor egy szemből érkező személyautó eddig tisztázatlan ok miatt áttért a busz sávjába és összeütköztek. A személyautó 29 éves dunaegyházai lakos utasa a helyszínen életét vesztette. A 25 éves előszállási sofőrt a helyszínről újraélesztését követően szállították a kiérkező mentősök a Szent Pantaleon kórházba. 18.50 perckor kapott értesítés szerint a sofőr a kórházban elhunyt. A menetrend szerint közlekedő autóbuszon két utas könnyen sérült. A személyautóban ülő két fiatalember nem volt bekötve, a sofőr vezetői engedéllyel nem rendelkezett. A helyszínelés és műszaki mentés ideje alatt a forgalmat a városban elterelték. A baleset körülményeinek feltárására és a felelősség megállapítására szakértők bevonásával vizsgálatot indítottak a dunaújvárosi rendőrök.