-
Beszélgetés Ferenczy Noémivel
Ferenczy Noémi tanárnő, a Fejér Holló Diákszínpad vezetője lesz az Aranyat érő beszélgetések következő vendége június 17-én. A szervezők szeretettel várnak minden érdeklődőt!
2026.06.16. -
Múzeumok éjszakája
Június 20-án, szombaton különleges arcát mutatja Székesfehérvár: a Múzeumok Éjszakáján a belváros terei, múzeumai, kiállítóhelyei és történelmi épületei késő estig megtelnek fénnyel, zenével, történetekkel és izgalmas felfedeznivalókkal. A koronázóváros idén is az ország egyik legvonzóbb kulturális úti célja lesz ezen az estén: 22 helyszín, közel 100 program várja a látogatókat.
2026.06.16. -
Péntektől FEZEN
Már csak hármat kell aludni és újra dübörög a FEZEN. A First Filden a színpadok már állnak, az utolsó simításokat végzik ahhoz hogy péntek délután kettőkor elrajtolhasson a 29. fesztivál.
2026.06.16. -
A művészet mindenkié
Folytatódott az ünnepi könyvhét, a kultúra szerelmeseit várták Székesfehérváron. Az Oskola utcai tagkönyvtár a művészet mindenkié kiállítássorozattal várta az érdeklődőket.
2026.06.16.
„Egy fény a szorongatásban” – könyvbemutató a Vörösmarty Színházban
Nagyon ritka, hogy magyar nyelven olvashatóak egy olyan holokauszttúlélő gondolatai, aki munkaszolgálatosként igyekezett hitbéli meggyőződésével összeegyeztetni családja és közössége fizikai és szellemi megsemmisülését.
Az Egy fény a szorongatásban című kötet Fleischmann Izrael (képünkön) szikszói ortodox zsidó visszaemlékezésein keresztül mutatja be a kort, azt a háború előtti vallásos közeget, amelyben az askenáz hagyományú jesivák világa találkozott a chászid rebbék követőivel. Fleischmann Izrael kötete egyedi lehetőséget nyújt az érdeklődőknek és a kutatóknak, hogy megérthessék egy ortodox zsidó lelkivilágát, aki az embertelen pusztítás ellenére is kitartott hagyományai mellett, hogy azokat továbbadja leszármazottainak.
A kötetet Villányi Benjámin közgazdász, kutató szerkesztette, aki eredeti szakmája mellett kántori és vallástudományi tanulmányokat is folytat, s jelenleg hebraisztikai tárgyú doktori értekezésén dolgozik az Eötvös Loránd Tudományegyetemen. Vele beszélget majd a holokauszt 80. évfordulójához kötődő rendezvényen Dr. Gergely Anna történész és Kácsor Zsolt újságíró. A rendezvényre a belépés ingyenes, mindenkit szeretettel várnak a szervezők.