-
A bukósisak életet menthet!
Egy csütörtök délutáni, Tóvárosi lakónegyedben történt rolleres baleset kapcsán hívja fel a figyelmet a rendőrség a bukósisak fontosságára, mely életet menthet.
2026.06.26. -
Erdőre is átterjedt a tűz Mohánál
Aratás közben gyulladt ki a tarló június 24-én délután Moha határában. A tűz a búzatábla egy részére és a közeli erdő aljnövényzetére is átterjedt. Kertiszerszámokkal és vízsugárral is próbálták megfékezni a lángokat, melyek a szárazság miatt hamar terjedtek. A tartós csapadékhiány és az országot sújtó kánikula miatt június 25-től hazánk teljes területén tűzgyújtási tilalom lépett életbe.
2026.06.25. -
Rendőrkézen a hamisítók
A Fejér megyei rendőrök több helyszínen számolták fel egyszerre egy szervezett, hamis közokiratok előállítására szakosodott bűnbanda tevékenységét. Az eljárás tovább folyik annak feltárására, hogy kik rendelték meg a hamis okmányokat, hány esetben használták fel őket, illetve milyen további bűncselekményeket segíthettek elő.
2026.06.19. -
Taroltak a fehérváriak
A tűzoltósport három versenyszámában mérték össze ügyességüket és gyorsaságukat Fejér vármegye hivatásos tűzoltói június 18-án. A rendezvénynek a seregélyesi Eötvös József Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium sportpályája adott otthont.
2026.06.19.
Egy ember meghalt, nyolc súlyosan sérült a héten az utakon
Változó, helyenként és főként reggelente rossz látási körülmények között autózhattak Fejér megye közútjain az elmúlt 168 órában. A gyors baleseti mérleg ezen időszakra: egy halálos kimenetelű, hét súlyos és nyolc könnyű személyi sérüléses baleset, amelyben egy ember elhunyt, nyolcan súlyosan, tizenegyen pedig könnyen sérültek. A hétvégére a köd mellett jelentős esőt is jósolnak a meteorológusok, ami nagyban nehezítheti a temetőbe induló sok ezer autós közlekedését…
Változó, helyenként és főként reggelente rossz látási körülmények között autózhattak Fejér megye közútjain az elmúlt 168 órában. A gyors baleseti mérleg ezen időszakra: egy halálos kimenetelű, hét súlyos és nyolc könnyű személyi sérüléses baleset, amelyben egy ember elhunyt, nyolcan súlyosan, tizenegyen pedig könnyen sérültek. A hétvégére a köd mellett jelentős esőt is jósolnak a meteorológusok, ami nagyban nehezítheti a temetőbe induló sok ezer autós közlekedését…
Az október 22-étől 27-éig terjedő időszakban főként a délutáni órákban következtek be balesetek. A 16 sérüléses balesetből, mintegy hét a 12.00 órától 18.00 óráig terjedő időszakban történt. Egyaránt négy-négy történt a délelőtti, illetve az esti órákban és egy balesetnél helyszíneltek éjszaka megyénk rendőrei. A hajnali órákban 04.00 órától 07.00 óráig nem történt sérüléssel végződő közlekedési baleset az elmúlt 168 órában.
A balesetekért felelős okok rendkívül változatos képet mutatnak. Három elsőbbségi jog megsértése következtében, kettő szabálytalan előzés miatt és ugyancsak kettő nem megfelelő követési távolság tartása miatt történt. Két ízben parkoló autó mögül lépett ki gyalogos és volt néhány klasszikus útelhagyás is, ami a nem megfelelő sebesség alkalmazása miatt következett be. A többi balesetben a figyelmetlenség játszott döntő szerepet.
Az ittasság mint mellék ok egy motoros balesetnél volt jelen, ezen kívül azonban tíz ittas járművezetővel szemben intézkedtek a járőrök ezen időszakban. Valamennyi intézkedés szabálysértési, illetve büntetőeljárást von maga után.
Az elmúlt 168 órában megsérült emberek fele gyalogosként, kerékpárosként vagy motorosként közlekedett. E között a tíz sérült között van az a gyalogos is, aki kórházba szállítást követően veszítette életét. A férfit a 7-es főúton történő áthaladása közben sötétedés után gázolta el egy személyautó. Életét a gondos orvosi segítség sem tudta megmenteni.
A közelgő hosszú hétvégén megnövekedett forgalom várható Fejér megye közútjain is. Kérjük az úton lévőket vigyázzanak egymásra, vegyék figyelembe a forgalom sajátosságait, az időjárási és útviszonyokat. Induljanak időben, hogy biztonsággal tudjanak haladni úti céljuk felé.
A következő héten az iskolákban őszi szünetet tartanak, nap közben sok kerékpározó, gyalogos gyermekre, fiatalra kell számítani az utakon. Vigyázzanak rájuk is !
Balesetmentes és jó közlekedést, nyugodt, békés hétvégét kívánnak Fejér megyei rendőrei!