-
Kenyéráldás a szentmisén
Augusztus 20-án, Szent István király napján, 10.30 órakor ünnepi szentmisét mutat be Spányi Antal püspök a város papságával a Szent István király Székesegyházban. A szentmise végén áldja meg az új kenyeret, mint a családi jólét és a jövő jelképét, melyhez a kenyeret a város képviselői ajánlják fel.
2026.08.19. -
Örvendezz királyi város!
Szent István király alakját és Székesfehérvár történelmi jelentőségét mutatja be a filatélia szemszögéből az a tárlat, amely a Királyi Napok keretében nyílt meg a Köfém Művelődési Házban. A válogatott, míves bélyegek az esztétikai élményen túl betekintést engednek az államalapító uralkodó történelmi emlékezetébe is. A kiállítás szeptember 4-ig látogatható.
2026.08.18. -
Átadták az ösztöndíjakat
A hagyományokhoz hűen a Királyi Napok keretében a Koronázó Bazilika Nemzeti Emlékhely Látogatóközban adták át a Lánczos-Szekfű ösztöndíjakat, a Deák Dénes Ösztöndíjat és a Deák Dénes Díjat.
2026.08.18. -
Hűség és árulás
Hűség és árulás címmel, ebben az évben is folytatódott a királyi családok életét bemutató sorozat. A Bartók Béla téren Nagy Lajos király és Endre herceg történetét ismerheti meg a közönség.
2026.08.18.
Előadások az egyházi oktatásról és önmagunk megtalálásáról a Szent István Művelődési Házban
Január 24-én, hétfőn 17.30 órakor kezdődik Az egyházi oktatás: oázis és biztonság a családoknak című program a Szent István Hitoktatási és Művelődési Házban.
Az előadó Dékány Árpád Sixtus emeritus zirci apát lesz.
Az eseményt a Keresztény Értelmiségiek Szövetsége Székesfehérvári Csoportja szervezi a Nemzeti Együttműködési Alap, a Miniszterelnökség és a Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt. támogatásával. A belépés díjtalan.
Dr. Pécsi Rita neveléskutató visszatérő előadó a Szent István Művelődési Házban. Legközelebb 2022. március 7-én 17.30 órakor találkozhatunk az ismert szakemberrel, programjának címe: KI-találjuk, vagy MEG-találjuk magunkat?
Szó lesz arról, hogy kik vagyunk, mivé válhatunk, hogyan leszünk tömegemberek vagy egyéniségek? Hasznos információkat kapunk a nemi identitás kialakulásáról, megszilárdulásáról, saját utunk megtalálásáról és arról, hogyan segítsük ebben a gyermekünket?
Az eseményre 800 forintért váltható belépő a helyszínen.