-
Diákmunka a hivatalban
Nyári diákmunkára várja a fiatalok jelentkezését a Polgármesteri Hivatal Székesfehérváron. A foglalkoztatás két turnusban, július és augusztus hónapban lesz napi hat órában. Fizikai munkát, eszköz- és bútormozgatást kell végezni. Jelentkezni kizárólag elektronikus formában lehet – olvasható ebben a felhívásban.
2026.06.25. -
Segítség az igazolványcseréhez
A Székesfehérvár Önkormányzata által fenntartott szociális intézmények együttműködve a Fejér Vármegyei Kormányhivatallal hathatós segítséget nyújtanak a régi típusú személyi igazolványok cseréjében. Mint ismert, augusztus 3-tól a bordó, kis könyvformátumú igazolványok érvényüket vesztik!
2026.06.24. -
Áramszünet lesz több helyszínen is
Villanyoszlopcsere, illetve hálózatépítés miatt lesz áramszünet június 26-án a Nefelejcs utca környékén, illetve Feketehegy-Szárazréten – tájékoztatott az áramszolgáltató.
2026.06.24. -
Meghosszabbított nyitvatartással várja a fürdőzőket a Városi Strand
Az országos tisztifőorvos június 26-a, péntek éjfélig meghosszabbította a másodfokú hőségriasztást. Június 27-e, szombat nulla órától kedd éjfélig pedig harmadfokú hőségriadót rendelt el. A hőségriasztás időtartama alatt a strand egy órával tovább, vagyis este 20 óráig várja vendégeit. A csúszdák üzemideje változatlan marad, minden nap 9 és 18 óra között használhatók.
2026.06.24.
Dr. Molnár Krisztián, a Fejér Megyei Közgyűlés elnökének felhívása a koronavírus-járvánnyal kapcsolatban
A Fejér Megyei Közgyűlés elnöke felhívásában arra kér minden Fejér megyében élőt, különösen a veszélyeztetett, idős korú embereket, hogy "fokozottan tartsák be a rendkívüli helyzetben megalkotott jogszabályokat és az otthonukat csak rendkívül indokolt esetben hagyják el, szükség esetén kérjék a települési önkormányzatok segítségét."
2020.04.01. 08:17 |
"Tisztelt Fejér megyeiek!
A kormány által a koronavírus-járvány miatt hirdetett veszélyhelyzet huszonegyedik napján elsőként ezúton is szeretnék köszönet mondani az egészségügy, a szociális ágazat és a rendvédelem területén dolgozóknak az eddigi kitartó munkájukért és helytállásukért. Köszönöm megyénk lakóinak együttműködését az óvintézkedések betartásában. Külön köszönetet szeretnék mondani mindazoknak, akik önkéntes munkával vagy adományozással nyújtanak segítséget embertársainknak a járvány idején.
Ahogy az országos tisztifőorvos asszony napi tájékoztatóiból is értesültünk róla, hazánkban jelenleg "a csoportos megbetegedések szakaszában vagyunk, amikor közösségben, személyes érintkezések útján terjed a fertőzés.” Az Operatív Törzs tájékoztatóin pedig több ízben elhangzott, hogy a járvány minden megyében, így sajnos már Fejér megyében is jelen van. A mai nappal 13 főre emelkedett a koronavírusos betegek száma.
A szakmai szervezetek tájékoztatása szerint a koronavírus-járvány neheze csak most jön, amikor a csoportos megbetegedések szakaszát felválthatják a tömeges megbetegedések. A szakemberek és a Kormány mindent elkövet a járvány kezeléséért és a magyar emberek egészségéért, biztonságáért, de ezek az intézkedések csak akkor vezetnek eredményre, ha betartjuk az otthonmaradásra felhívó tájékoztatókat. Ezért még határozottabban arra kérek minden Fejér megyében élőt, különösen a veszélyeztetett, idős korú embertársainkat, hogy fokozottan tartsák be a rendkívüli helyzetben megalkotott jogszabályokat és az otthonukat csak rendkívül indokolt esetben hagyják el, szükség esetén kérjék a települési önkormányzatok segítségét.
Mindannyian fogjunk össze, és vigyázzunk egymásra!
Dr. Molnár Krisztián a Fejér Megyei Közgyűlés elnöke"
A kormány által a koronavírus-járvány miatt hirdetett veszélyhelyzet huszonegyedik napján elsőként ezúton is szeretnék köszönet mondani az egészségügy, a szociális ágazat és a rendvédelem területén dolgozóknak az eddigi kitartó munkájukért és helytállásukért. Köszönöm megyénk lakóinak együttműködését az óvintézkedések betartásában. Külön köszönetet szeretnék mondani mindazoknak, akik önkéntes munkával vagy adományozással nyújtanak segítséget embertársainknak a járvány idején.
Ahogy az országos tisztifőorvos asszony napi tájékoztatóiból is értesültünk róla, hazánkban jelenleg "a csoportos megbetegedések szakaszában vagyunk, amikor közösségben, személyes érintkezések útján terjed a fertőzés.” Az Operatív Törzs tájékoztatóin pedig több ízben elhangzott, hogy a járvány minden megyében, így sajnos már Fejér megyében is jelen van. A mai nappal 13 főre emelkedett a koronavírusos betegek száma.
A szakmai szervezetek tájékoztatása szerint a koronavírus-járvány neheze csak most jön, amikor a csoportos megbetegedések szakaszát felválthatják a tömeges megbetegedések. A szakemberek és a Kormány mindent elkövet a járvány kezeléséért és a magyar emberek egészségéért, biztonságáért, de ezek az intézkedések csak akkor vezetnek eredményre, ha betartjuk az otthonmaradásra felhívó tájékoztatókat. Ezért még határozottabban arra kérek minden Fejér megyében élőt, különösen a veszélyeztetett, idős korú embertársainkat, hogy fokozottan tartsák be a rendkívüli helyzetben megalkotott jogszabályokat és az otthonukat csak rendkívül indokolt esetben hagyják el, szükség esetén kérjék a települési önkormányzatok segítségét.
Mindannyian fogjunk össze, és vigyázzunk egymásra!
Dr. Molnár Krisztián a Fejér Megyei Közgyűlés elnöke"