-
Zárva lesznek a kiállítóhelyek
Az extrém kánikula miatt június 27-e, szombattól június 30-a, keddig a Szent István Király Múzeum minden kiállítóhelye zárva tart. Az első nyitási nap július 1-je, szerda. A TOTUS TUUS kiállításra június 30-ra, keddre meghirdetett garantált tárlatvezetés is elmarad. A SZIKM kéri a múzeumlátogatók megértését.
2026.06.26. -
Igazán nők!
Csütörtök este megérkezett Székesfehérvárra az egyik legkülönlegesebb nyárindító koncert. A Bartók Béla téren újra színpadra állt az Igazán Nők! – az a produkció, amely a budapesti sikerek után végre hazatért, hogy a fehérvári közönséggel együtt indítsa a nyarat.
2026.06.26. -
Virágálom és más...
Zsólyom Zsuzsa festőművész képeiből nyílt kiállítás a Krajczáros Art Galleryben. Az alkotó munkáit a természet, a Bükk és a színek varázsa inspirálták.
2026.06.26. -
Igazán nők!
A Bartók Béla tér adott otthont az Igazán Nők koncertnek. Az estén Fehér Adrienn, Jónás Andrea, és vendégeik Füredi Nikolett és Tunyogi Bernadett lépett fel, az Alba Regia Szimfonikus Zenekar kíséretében.
2026.06.26.
Csíksomlyóra zarándokoltak a Kodolányi andragógia szakos hallgatói
A „Határon túli magyarlakta területek” projekt keretében a Kodolányi János Főiskola andragógia szakos hallgatói Erdélybe látogattak pünkösdkor. A tanulmányi út során hallgatóink részt vettek a csíksomlyói pünkösdi búcsún, valamint szakmai programok keretében megtekintették többek között Székelyföld nevezetességeit. A Kodolányi János Főiskola és a csíkszeredai Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem nemrégiben együttműködési megállapodással fűzte szorosabbá kapcsolatát.
2012.05.30. 08:44 |
A „Határon túli magyarlakta területek” projekt keretében a Kodolányi János Főiskola andragógia szakos hallgatói Erdélybe látogattak pünkösdkor. A tanulmányi út során hallgatóink részt vettek a csíksomlyói pünkösdi búcsún, valamint szakmai programok keretében megtekintették többek között Székelyföld nevezetességeit. A Kodolányi János Főiskola és a csíkszeredai Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem nemrégiben együttműködési megállapodással fűzte szorosabbá kapcsolatát.
Az együttműködés keretében a Kulturális Tanulmányok Tanszék gondozásában folytatódott a „Határon túli magyarlakta területek” című szakmai projekt út sorozat. 2012. május 24-28. között Erdélybe, Székelyföldre látogattak andragógia szakos hallgatóink Dr. Ujváry Gábor tudományos rektorhelyettessel és Mits Péterrel, a Kulturális Tanulmányok Tanszék tanszékvezető-helyettesével. A tanulmányi út során hallgatóink részt vettek a csíksomlyói pünkösdi búcsún, valamint szakmai programok keretében megtekintették többek között Székelyföld nevezetességeit, így Székelyudvarhelyet, a Gyilkos-tavat, a Békás-szorost, a Parajdi sóbányát és Gyimesbükre, az 1000 éves határhoz is elzarándokoltak.