-
Mohácsy Károly-emlékszám
A Vár folyóirat Jávor Ottó – Mohácsy Károly-emlékszámának bemutatóját tartja a Vörösmarty Társaság június 30-án, kedden 17.00 órától.
2026.06.29. -
Első csütörtök a Prohászkában
Mindenhónap első csütörtöki napján a székváros egyházközségeit a város egy meghatározott, havonta másik templomába várják közös szentórára, szentmisére, mely ebben a hónapban - július 2-án - a Prohászka templomban lesz 18 órakor.
2026.06.29. -
Emlékparki Nyár
Megkezdődött az Emlékparki Nyár programsorozata. Pákozd első vendégei egy kivételes estével köszöntötték a vendégeket.
2026.06.29. -
Virágálom és más...
Zsólyom Zsuzsa festőművész képeiből nyílt kiállítás a Krajczáros Art Galleryben. Az alkotó munkáit a természet, a Bükk és a színek varázsa inspirálták.
2026.06.26.
Családi nyomozás csütörtökön délután a Szent István Király Múzeumban
Kalandvágyó, kincs- keresésben jártas családokat várnak a Szent István Király Múzeum szervezésében csütörtökön, akik nem félnek szembeszállni a múzeum kísérteteivel, és elég rafináltak ahhoz, hogy megoldják egy különös tolvaj feladványait. Az Egy képtelen történet című program egy eltűnt képhez kapcsolódik, a játékot Rosta Helga és Paréj Gabriella vezetik.
2015.10.20. 10:00 |
Kalandvágyó, kincskeresésben jártas családokat várnak a Szent István Király Múzeum szervezésében csütörtökön, akik nem félnek szembeszállni a múzeum kísérteteivel, és elég rafináltak ahhoz, hogy megoldják egy különös tolvaj feladványait. Az Egy képtelen történet című program egy eltűnt képhez kapcsolódik, a játékot Rosta Helga és Paréj Gabriella vezetik.

Nyomozással folytatódik a Múzeumok Õszi Éjszakája: Egy képtelen történethez keresnek lelkes és bátor önként jelentkezőket október 22-én, csütörtökön a Szent István Király Múzeum szervezésében. Kalandvágyó, kincskeresésben jártas családokat várnak, akik nem riadnak vissza a múzeumi kísértetektől és egy különös tolvajtól sem félnek:
„Besötétedett. A múzeum bezárta kapuit, a látogatók hazamentek. Csak a múzeumi őr léptei nyikorogtak a kiállítóterem padlóján. Furcsa zajra lett figyelmes. Nyikorgás, majd recsegés, egy halk kattanás… Ismét körbejárt, de mindent rendben talált. Kivéve… Eltűnt egy kép! Egy nem is akármilyen kép! Tekintettel arra, hogy jelentős műalkotásról van szó, az ügy megfelelő körültekintést és titoktartást igényel. Aki elszánta magát a nem veszélytelen vállalkozásra, az jelentkezzen a múzeum kapcsolattartójánál, és kérje el a jelszót! Jelszó nélkül a nyomozás nem kezdhető meg! A pontos helyszínt is a múzeum kapcsolattartója fogja a kellően elszántak tudomására hozni, annak, aki ír vagy telefonál neki a megadott elérhetőségeken. Helyszín: TITKOS!” (http://szikm.hu/programok/egy-keptelen-tortenet/).
A családi nyomozás részvétel díja 600 Ft családonként, jelentkezni Paréj Gabriellánál, a parej.gabriella@szikm.hu e-mail címen vagy a 70/338-6169-es telefonszámon lehet.
A játékos foglalkozást Rosta Helga és Paréj Gabriella múzeumpedagógusok vezetik. A program október 22-én, csütörtökön 16 órától 18 óráig tart.