-
Egy kis kamrányi törődés
A világ számos pontjáról érkeznek résztvevők idén is a Székesfehérvári Királyi Napok egyik legnépszerűbb rendezvényére, a Nemzetközi Néptáncfesztiválra. A szervezők újra meghirdették adományozó, támogató akciójukat, hogy egy kis kamrányi törődéssel bárki segíthesse a programsorozat sikeres megrendezését és a méltó vendégvárást.
2026.06.24. -
Musical a Csajághy Laura Szabadtéri Színpadon
Pénteken este a kápolnásnyéki Csajághy Laura Szabadtéri Színpadon megelevenedik egy történet szenvedélyről, kitartásról, alkotói válságról, barátságról és arról a pillanatról, amikor dönteni kell, hogy feladjuk, vagy tovább megyünk. Az Ember Márk főszereplésével látható különleges előadásra jegyek még kaphatók!
2026.06.24. -
Könyvtár nyílt a strandon
Strandkönyvtár várja az olvasni szeretőket június 27. és augusztus 22. között minden szombaton a városi strandon. A fogadóépület mellett felállított sátorban különféle tematikájú és stílusú olvasnivalók között lehet válogatni.
2026.06.24. -
Diakónusszentelés
A Szent István-székesegyházban ünnepélyes keretek között szentelték szerpappá Egyed Viktor akolitust. Ezen kívül a szertartás keretében hálát adtak a jubiláló papoknak szolgálataikért.
2026.06.24.
Cotton Club Singers koncert Agárdon
Augusztus 6- án, pénteken 20 órától az agárdi parkerdő szabadtéri színpadának vendége a Magyar swing zene megteremtője a Cotton Club Singers. Az együttes lassan 10 éves jubileumát ünnepli és saját jazz nótáin, kívül feldolgozta a swing két koronázatlan királyának Frank Sinatra és Louis Armstrong örökzöld dalait.
Augusztus 6- án, pénteken 20 órától az agárdi parkerdő szabadtéri színpadának vendége a Magyar swing zene megteremtője a Cotton Club Singers. Az együttes lassan 10 éves jubileumát ünnepli és saját jazz nótáin, kívül feldolgozta a swing két koronázatlan királyának Frank Sinatra és Louis Armstrong örökzöld dalait.
A zenekar 1995-ben alakult. Alapító tagok voltak: Szűcs Gabriella, Zsédenyi Adrienn, Kovács Péter (jelenleg Jeff Procaro Emlékzenekar) és László Boldizsár. A kezdeti nehézségeken fiatalos lendületük mindig átsegítette őket. Első fellépésük a Budavári Labirintus egy eldugott zugában történt néhány lelkes barát és pár odatévedt német turista előtt. Ez a kezdet nem sok jövőt jósolt, de ők töretlenül hittek hangzásuk és színpadi jelenlétük hitelében. Két évig játszottak a Cotton Club nevű helyen (ma Szilvakék paradicsom) a Vígszínház tőszomszédságában. Ezzel párhuzamosan elindult szerdánként a Globe Royal Mulatóban az a sikersorozat, amely megalapozta a későbbi hangzást és hangulatot. Ebben az időszakban került Kovács Péter helyébe egy remek basszista: Legeza Balázs, aki 1997 januárjáig volt tagja az együttesnek. Fehér Gábor ekkor lépett be a Cotton Club Singersbe, és lett meghatározó egyénisége a zenekarnak. Az eleinte csak Manhattan Transfer feldolgozásoktól mára már kb. 5-6 órás repertoárjuk színes palettája, egyaránt tartalmaz a zenekar részére komponált (Vokálpatrióták), és nagy elődök által ismerté tett dalokat (Sinatra). 2001 januárjától egy egészen új lendületű Cotton Club Singerst ismerhetett meg a közönség a Zsédenyi Adrienn helyére érkezett Kozma Orsi személyében. Számos élvonalbeli magyar zenekarral volt szerencséjük együtt fellépni, többek között részt vettek a Hungária együttes Népstadionbeli koncertjén, majd az azt követő országos turnén, mint vokál, a Benkó Dixieland Banddel a Louis Armstrong emlékkoncerten, az Old Boy's együttessel az Erkel Színházban megrendezett Beatles esten, valamint Hernádi Judit lemezbemutató koncertsorozatán. Immár ötödik éve folyamatosan fellépnek több budapesti (Old Man's Pub, Articsóka, IBS), illetve vidéki klubban. Állandó helyük az Old Man's Pub, ahol minden vasárnap színpadra lépnek az állandónak számító törzsközönségük előtt. Ennek a helynek köszönhetik, hogy koncertjeik hangvétele és hangulata közvetlen és vidám. 1999-ben vehették át az 1998-as év legjobb Jazz-zenekara kategóriájában az eMeRTon díjat, valamint a Zenész KÖR elismerő díját. 1999 júliusában az RTL Klub szombat esti főműsoridőben közvetítette a március 14-én rögzített Budapest Kongresszusi Központbeli koncertjüket. 2001. szilveszter éjszaka a TV2 levetítette a 2001. február 16-i koncertjük közel 1 órás változatát.