-
Négy előadás a V54-ben
Vasárnap Matuz János: feketevörös – Shakespeare: Macbeth című tragédiája nyomán, hétfőn Molnár Ferenc: Marsall, míg december 20-án, szombaton Brian Friel: Pogánytánc című darabját élvezheti a közönség a Várkörút 54. szám alatti kultúrtérben.
2025.12.14. -
Levélben köszöntötte a zsidó hitközséget Székesfehérvár polgármestere
Hanuka alkalmából levélben köszöntötte dr. Cser-Palkovics András, Székesfehérvár polgármestere a Székesfehérvári Zsidó Hitközséget. "A ma gyúló gyertyák fényei évezredes hagyományok továbbélését hirdetik, melyek ennyi év távlatából is biztos támpontot kínálnak a változó világ bizonytalanságában" - írja levelében.
2025.12.14. -
Hóangyalok a Kodolányin
Hóangyal GondosKODO elnevezéssel szervezett jótékonysági koncertet a Kodolányi János Egyetem és a Szegényeket Támogató Alapítvány. Az előadásból befolyt összeget az Alba Bástya Család- és Gyermekjóléti Központ gondozásában élő, hátrányos helyzetű családok tehetséges gyermekei kapják meg.
2025.12.12. -
Lábnyomaink
Fejér vármegye költőinek verseit összegző új antológiát mutattak be a Vörösmarty Mihály Könyvtár Olvasótermében. A huszonhárom helyi szerző műveit felvonultató kötetet Bobory Zoltán költő, a Vörösmarty Társaság korábbi elnöke szerkesztette.
2025.12.12.
Cisztercis diákok sikere a Magyar Kézművességért Alapítvány pályázatán
A Ciszterci Szent István Gimnázium nyolc diákját fogadta kedden a Városházán Brájer Éva kulturális tanácsnok és Szabó-Bakos Györgyné, az 1. számú választókörzet önkormányzati képviselője.
Betlehemi jászol címmel karácsony környékén, a betlehemi jelenet szereplőit ábrázoló, a betlehemezés tárgyi hagyományait, az adventi és karácsonyi ünnepkör népszokásait felelevenítő, vagy az ünnepkörhöz bármilyen módon kapcsolódó alkotások készítésére ír ki pályázatot A Magyar Kézművességért Alapítvány. Az elmúlt 25 évben közel 3500 hazai és határon túli magyar alkotó és alkotóközösség vett részt a beérkezett műveket bemutató kiállításon. A 2019-es kiírásra hazai és határon túli magyar kézművesek, népművészek, képző- és iparművészek, hivatásos és műkedvelő alkotók, egyéni pályázók és közösségek jelentkezhettek.
A székesfehérvári Ciszterci Szent István Gimnázium Alkotócsoportja - Szentes Ottokár művésztanár vezetésével - sikerrel szerepelt a megmérettetésen. A város nevében Brájer Éva kulturális tanácsnok és Szabó-Bakos Györgyné önkormányzati képviselő gratulált az alkotóknak kedden a Városházán. Akerman Dóra, Dudás Anna, Fabók Kornélia, Kovács Nóra, Nagy Ajsa, Újlaki Réka és Wiand Zsuzsanna Brückner Ákos Előd, a gimnázium spirituális vezetője és Szentes Ottokár művésztanár kíséretében számolt be az alkotói munkáról, a pályázatról.
A találkozó zárásaként Brájer Éva arra biztatta a diákokat, hogy mindenben, ami művészet, legyen az éppen képzőművészet, zene, tánc, leljék meg alkotás örömét. Mindez olyan többletet, boldogságot ad, amely egy életen át elkíséri az embert.
Mint elhangzott, a betlehemezés és a betlehem állítás az egész Kárpát-medencében az egyik legismertebb és legelterjedtebb adventi néphagyományok közé tartozik. A jól ismert történet a rajzokon az órán tanult technikákkal jelenik meg, de benne van az iskola szellemisége és a gyermeki gondolkodás is. A zsűri méltatásában is elhangzott, hogy a fehérvári diákok hallatlan nagy kreativitással készítették el műveiket. A képeken megjelenik a lélek, az erő, az alkotói kedv, a szív és a fantázia. A gyerekek a beszélgetés során az alkotás örömét emelték ki.