-
Több tanya, tarló és erdősáv égett Aba-Belsőbárándnál
Egy lakatlan ház és mellette egy négy négyzetméteres tároló borult lángba egy tanya hátsó részén július 19-én kora este a 63-as főút mellett, Aba-Belsőbárándnál. Az erős szélben a tűz nagyon gyorsan terjedt, és az ingatlan első felében lévő lakóépület, valamint körülötte az aljnövényzet és az udvaron tárolt lom is meggyulladt.
2026.07.20. -
Egy héten belül három ámokfutó
Halmozta a jogsértéseket az az autós, aki a rendőri intézkedés elől menekült a Horvát István utca és a Széchenyi út kereszteződésétől. Végül több rendőri egység összehangolt fellépésének köszönhetően Balatonvilágos térségében elfogták.
2026.07.20. -
Menekülni próbált
Még egy hét sem telt el a legutóbbi székesfehérvári autós menekülés óta, ismét egy olyan sofőr próbálta kivonni magát a rendőri intézkedés alól, aki sem a közlekedési szabályokat, sem mások életét nem tartotta tiszteletben.
2026.07.18. -
„Hősképzés plusz” a mentőállomáson
A nyári szünidőben kibővített Hősképző programmal várja az életmentő hivatás iránt érdeklődő fiatalokat az Országos Mentőszolgálat. Életmentő kiképzés, élményprogram, pályaorientáció – ez a Hősképzés Plusz! A Székesfehérvári Mentőállomáson augusztus 3-án, hétfőn 14 órakor kezdődik a program, amelyre előzetesen kell jelentkezni a czako.attila@mentok.hu email címen.
2026.07.17.
Bűnmegelőzési nap - középpontban az ifjúságvédelem három helyszínen is
A települések biztonsági problémáira, a fiatalok felvilágosítására, az áldozattá válás megelőzésére, az áldozatsegítésre és az elkövetők reintegrációjára fókuszál a bűnmegelőzés napja minden év április 12-én.
Egész napos eseménysorozattal készül a Fejér Megyei Rendőr-főkapitányság is. Kedden 9 órakor a „Bűnmegelőzés jelene és múltja” kiállítással indul a nap a Jancsár utcai Bűnmegelőzési Központban, ahol 9.30 órakor virágültetés lesz az építészeti bűnmegelőzés jegyében, majd egész nap gyermekfoglalkoztatóval várják a fiatalokat. Ennek keretében prevenciós kisfilmeket vetítenek, és játékos bingó versenyt rendeznek.
14.30 órakor a Fehérvári Civil Központban a kapitányság ifjúságvédelmi és bűnmegelőzési programját mutatja be dr. Vörös Ferencné rendőrségi főtanácsos, a főkapitányság Bűnmegelőzési Osztályának vezetője. A napot 17.30 órától a Városház téren kezdődő a „Bűnmegelőzés éjszakája” esemény zárja.
Részletek a Fejér Megyei Rendőr-főkapitányság közösségi oldalán olvashatóak.