-
Áramszünet lesz Feketehegy-Szárazréten
A hálózat karbantartása miatt lesz áramszünet június 25-én Feketehegy-Szárazréten – tájékoztatja a lakókat az E.ON.
2026.06.23. -
Felújítják a rendelőt
Július 1-jével kezdődik és várhatóan augusztus végéig tart a Széchenyi utca 10. szám alatti orvosi rendelő felújítása. A felújítás ideje alatt a három körzetet ellátó házi gyermekorvosok – változatlan rendelési időben – a Seregélyesi út 17. szám alatt fogadják a betegeket.
2026.06.23. -
Meghibásodott az MR-berendezés
A fehérvári kórház közösségi oldalán tájékoztatta a betegeket. Azt írták már dolgoznak a hiba elhárításán.
2026.06.22. -
Szavazás a fűnyírásról
A közösségi oldalakon évek óta nagyon változatos és széttartó reakciók, észrevételek vannak a városi fűnyírással kapcsolatban. Székesfehérvár Önkormányzata most szavazást indít, hogy tisztán látszódjon: mit szeretne az itt élők többsége! Szavazni csak itt, a város honlapján lehet 2026. június 15-től 2026. június 28-ig!
2026.06.22.
Búcsúzunk Dr. Kerkayné Dr. Czvikli Máriától
Dr. Kerkayné Dr. Czvikli Mária Margit Székesfehérváron született 1954-ben. 1972-ben érettségizett, egy évet orvosírnoki pozícióban dolgozott mielőtt felvételt nyert a Pécsi Orvostudományi Egyetem általános orvosi karára, ahol 1979-ben „cum laude” minősítéssel kapta meg diplomáját. A diploma megszerzését követően a Fejér Megyei Szent György Kórház sebészeti osztályán kezdte meg orvosi pályafutását. 1983-ban általános sebészeti, 1998-ban üzemorvostan szakvizsgát szerzett. Kórházi munkája mellett évekig óraadó tanárként tevékenykedett az egészségügyi szakképzésben.
1989-től Székesfehérvár Megyei Jogú Város Polgármesteri Hivatalának Szociálpolitikai és Egészségügyi Irodájának vezetője volt. Részt vett a Székesfehérvár lakosságát érintő szociális és egészségügyi felmérésben, szakmai segítséget nyújtott a székesfehérvári hajléktalanellátás intézményrendszerének megszervezéséhez, kiemelt figyelmet fordítva a hajléktalanok egészségügyi ellátására.
1995-től a Humán Szolgáltató Intézetben dolgozott, feladata a székesfehérvári önkormányzati intézményekben dolgozók foglalkozás-egészségügyi ellátása volt. Kiváló kapcsolatot alakított ki a munkavállalókkal és a munkahelyi vezetőkkel egyaránt. Kiemelt feladatának tekintette a szűrővizsgálatokkal kapcsolatos információk átadását.
Az orvosi hivatást küldetésnek tekintette. Mindig hű maradt hippokratészi esküjéhez, ezen túl pedig következetes, tiszteletet ébresztő jellemével vált igazán fogalommá a területéhez tartozó intézmények vezetői és a munkavállalók körében.
Munkáját a lelkiismeretesség, naprakészség, precízség jellemezte, mind a gyógyítás, mind a prevenció területén. Az idősebb és a fiatalabb korosztályhoz tartozó páciensei is szívesen fordultak hozzá problémáikkal. Kedvessége, segítőkészsége, szakmai felkészültsége példamutató volt.
Emlékét szívünkben őrizzük!