-
Kérdőív a Királyi Napokról
Augusztus 24-én, hétfőn estig még kitölthető a város honlapján az a kérdőív, amelynek célja, hogy a fehérváriak mondják el véleményüket a fesztiválról, osszák meg ötleteiket arról, miben és miként szeretnék, hogy tovább fejlődjön vagy változzon az elkövetkező években az augusztusi ünnepségsorozat.
2026.08.24. -
Változó nyitvatartás a könyvtárban
Augusztus 24-től bővül a Pedagógiai Szakkönyvtár nyitvatartása, a Zenei és Okostermi részleg viszont kevesebb ideig lesz nyitva.
2026.08.24. -
Zenélő Kultúr Udvar
Ez évben is a az Oskola utcában rendezte meg a Fehérvári Polgárok Egyesülete hagyományos Zenélő Kultúr Udvar programját. Színes, változatos programok várták az érdeklődőket.
2026.08.24. -
Királyi Napok-zárógála
Vasárnap látványos színpadi műsorral fejeződött be a Királyi Napok programsorozata. A Zichy-színpadon a város kulturális életének szereplői gálaműsorral búcsúztak az ünneptől.
2026.08.24.
Brunner Márta és a "nagy utazás" - útifilmet készít a színésznő
Világgá megy Brunner Márta. A székesfehérvári teátrum ismert színművésznője férjével, Ács Bálinttal vág neki a tengerentúl meghódításának. Noha még nem tudják, hová mennek, kalandjaikat mi is figyelemmel kísérhetjük majd, hiszen egy útifilm készül a "nagy utazásról". Mivel Mártának a színészet mellett az utazás is "szívügye", így szívesen vállalta a műsorkészítést is.
"Nem átlagos turistaként szeretnénk utazni, hanem picit a mindennapok, a mindennapi emberek életébe is szeretnénk beolvadni" - avatott be a kulisszatitkokba Márta. "Megkóstoljuk majd a helyi ételeket, italokat, megismerjük a népszokásokat, ennek kapcsán pedig alig ismert helyekre is ellátogatunk".
Az első kalandtúra májusban indul majd, és körülbelül három hetesre tervezik. Ezt követően pedig újabb és újabb izgalmas helyekre kalauzol el bennünket a házaspár, mely kalandok mindegyikét DVD-n is megvásárolhatja majd a kíváncsi közönség.