-
Zárva lesznek a kiállítóhelyek
Az extrém kánikula miatt június 27-e, szombattól június 30-a, keddig a Szent István Király Múzeum minden kiállítóhelye zárva tart. Az első nyitási nap július 1-je, szerda. A TOTUS TUUS kiállításra június 30-ra, keddre meghirdetett garantált tárlatvezetés is elmarad. A SZIKM kéri a múzeumlátogatók megértését.
2026.06.26. -
Igazán nők!
Csütörtök este megérkezett Székesfehérvárra az egyik legkülönlegesebb nyárindító koncert. A Bartók Béla téren újra színpadra állt az Igazán Nők! – az a produkció, amely a budapesti sikerek után végre hazatért, hogy a fehérvári közönséggel együtt indítsa a nyarat.
2026.06.26. -
Virágálom és más...
Zsólyom Zsuzsa festőművész képeiből nyílt kiállítás a Krajczáros Art Galleryben. Az alkotó munkáit a természet, a Bükk és a színek varázsa inspirálták.
2026.06.26. -
Igazán nők!
A Bartók Béla tér adott otthont az Igazán Nők koncertnek. Az estén Fehér Adrienn, Jónás Andrea, és vendégeik Füredi Nikolett és Tunyogi Bernadett lépett fel, az Alba Regia Szimfonikus Zenekar kíséretében.
2026.06.26.
Borrendi találkozó - a Városház téren vonultak fel a borlovagrendek
A Királyi Napok augusztus 24-i, vasárnapi záró napján a Magyarországi Borrendek Országos Szövetségének borrendjeinek részvételével idén is megszervezte a Borszakmai Napot, Konferenciát és Borrendi Találkozót a Noé-hegyi Szent István Borlovagrend. Vasárnap délután a néptáncgálát megelőzően a Városház téren vonulnak fel a borlovagok és a színpadon a megyéspüspök megáldotta a rendek által hozott zászlósborokat.
2014.08.24. 19:41 |
A Székesfehérvári Királyi Napok augusztus 24-i, vasárnapi záró napján a Magyarországi Borrendek Országos Szövetségének borrendjeinek részvételével idén is megszervezte a Borszakmai Napot, Konferenciát és Borrendi Találkozót a Noé-hegyi Szent István Borlovagrend. Vasárnap délután a néptáncgálát megelőzően a Városház téren vonulnak fel a borlovagok és a színpadon a megyéspüspök megáldotta a rendek által hozott zászlósborokat.
Ebben az évben kiemelt program volt Hunyadi Mátyás koronázásának 550 éves évfordulójának jelentőségét méltató előadás, valamint Hunyadi Mátyás király koronázásának 550. éves jubileumára, alkalmi címkézéssel palackozott zászlósbor országos borpremierje. A Borlovagrend az országos szakmai fórumot a város hírnevének öregbítése mellett a hazai borkultúra értékeinek megőrzése miatt mintegy 22 hazai borvidék 35 helyszínéről érkező delegációkkal szervezte meg idén.
A Városház téren megjelent érdeklődőket Bognár Zoltán nagymester és Róth Péter alpolgármester is köszöntötte, aki elmondta: annak ellenére, hogy ma inkább a fogyasztás, mint a bortermelés jellemző Fehérvárra, a középkorban volt olyan idő, amikor a fehérvári bort nem terhelte adó és jelentős volt a bortermelés. Ugyanezt Siklósi Gyula régészprofesszor is megerősítette szakmai előadásában. Mint mondta maga is több olyan épületet feltárt a belvárosban, ahol a középkorban borkimérés volt, továbbá kiemelte, hogy a víz gyakran fertőző volt, éppen ezért, nagyon sok bort fogyott.

A Noé Hegyi Szent István Borlovagrend három új borlovagot is tagjai közé fogadott és avatott: (jobbról balra) Szabó Pétert, Lepsényi Miklóst és Pásztor Istvánt is borlovaggá avatták.
A borlovagrend már hagyományosan a Királyi Napok egyik záró programjaként szervezi meg a találkozót, melyen idén mintegy 120 borász vett részt.
