-
Hamvazószerda
A nagyböjt a keresztények számára bűnbánati időszak, amely alkalmat ad a lemondásra, a hitben való elmélyülésre és kiengesztelődésre, hogy méltóképpen felkészülhessenek Jézus Krisztus feltámadásának, a húsvétnak a megünneplésére.
2026.02.18. -
Tűz és vér /Történelem és költészet
A tavaly októberben bemutatott, a lokálpatriotizmus és a hazaszeretet által inspirált, verses gigaposzterek, amelyek hazánk történelmének sorsfordító eseményeit elevenítik fel, keddtől az Óbudai Egyetem Alba Regia Karának „K” épületében láthatóak, ahol szeretettel várják a nagyközönséget a tárlat megismerésére.
2026.02.17. -
Fecsegő Dolhai Attilával
Folytatódott a Fecsegő a Nyitrai úti Közösségi Házban. A találkozón Dolhai Attila a Vörösmarty Színház igazgatója volt Silye Sándor vendége.
2026.02.17. -
Lélekablak - A szabadság ára
Kivételes visszatekintés részesei lehettek a Városháza Dísztermébe látogató irodalombarátok. Rékasi Károly előadásában az emigrációba kényszerített Márai Sándor gondolatait ismerhették meg.
2026.02.17.
Bolondballagás - színes búcsú a diákévektől
Több száz diák gyűlt össze a Városház téren a bolondballagáson csütörtökön reggel, ahol a város végzős középiskolásai idén is színes jelmezekben búcsúztatták az érettségi kezdete előtt a diákéveket. A legötletesebb jelmezben felvonuló diákok - Székesfehérvár polgármesterének felajánlásával - százezer forint hozzájárulást kaptak az érettségi bankett lebonyolításához. Idén a Tóparti Gimnázium 12/a osztálya nyert, ők habfürdőnek öltöztek. VIDEÓ a cikkben!
2012.05.03. 10:36 |
Több száz diák gyűlt össze a Városház téren a bolondballagáson csütörtökön reggel, ahol a város végzős középiskolásai idén is színes jelmezekben búcsúztatták az érettségi kezdete előtt a diákéveket. A legötletesebb jelmezben felvonuló diákok - Székesfehérvár polgármesterének felajánlásával - százezer forint hozzájárulást kaptak az érettségi bankett lebonyolításához. Idén a Tóparti Gimnázium 12/a osztálya nyert, ők habfürdőnek öltöztek.


