-
Bach: János-passió húsvétkor
Idén március 20-án kerül sor az Alba Regia Szimfonikus Zenekar húsvéti koncertjére a Budai úti református templomban. Az esten, amely elmélyít és felemel, Johann Sebastian Bach időtlen mesterműve, a János-passió szólal meg.
2026.02.15. -
Az 1988-as Szent István Évről
Vajon mi a közös a Nemzeti Emlékhely harangjai, a Városi Képtár és Kókai Rezső Szent István király című oratóriumában? Székesfehérvár jó válasz, de még pontosabb, ha hozzá tesszük: 1988. A város méltóságteljes megemlékezéseinek sorában fontos helyet foglal el a Szent István Év, amelynek ünnepi eseményei az államalapító szent király útmutatásának megidézésével ismét ráébresztették a fehérváriakat arra, milyen erő van a lokálpatriotizmusban.
2026.02.13. -
A javítóintézet krónikája
A Prohászka templom közösségi terében mutatták be a fehérvári javítóintézet történetéről szóló kötetet. A visszatekintés fél évszázad történetét öleli fel.
2026.02.13. -
Újraindul a Partitúra
Visszatér a Partitúra sorozat, ezúttal online lesznek elérhetőek az új részek, az első már vasárnaptól - jelentették be Kápolnásnyéken. A hatodik évad a határontúli városokra fókuszál és a geopolitikai helyzet miatt egy Kápolnásnyéken rögzített kárpátaljai adás invitálja kulturális körutazásra a nézőket.
2026.02.13.
Bolondballagás és középiskolai zenekarok megmérettetése a II. Fehérvári Ifjúsági Feszten
2015. április 30-án rendezik meg idén a II. Fehérvári Ifjúsági Fesztet a hagyományos bolond- ballagással, az Arany Dobverő-díjért versengők produkcióival, a Hősök zenekar és DJ Gozth esti koncertjével. Az iskolaváros idén is színes programokkal teszi igazán emlékezetessé a diákéveket lezáró ifjúsági fesztivált.
2015.04.14. 07:46 |
A Fehérvári Programszervező Kft. 2015. április 30-án rendezi meg a II. Fehérvári Ifjúsági Fesztet a hagyományos bolondballagással, az Arany Dobverő-díjért versengők produkcióival, a Hősök zenekar és DJ Gozth esti koncertjével. Az iskolaváros idén is színes programokkal teszi igazán emlékezetessé a diákéveket lezáró ifjúsági fesztivált.

A bolondballagás gyülekezője 7.30 órakor az Alba Plaza előtti téren lesz, ahonnan a fiatalok látványos menetben vonulnak a Liszt Ferenc utcán, a Városház téren, majd a Fő utcán keresztül a Zichy Színpadig. A jelmezversenyen háromtagú zsűri választja ki a legjobbakat. A tét idén is nagy, hiszen dr. Cser-Palkovics András polgármester felajánlására a győztes 100 000 forintos hozzájárulást kap az érettségi bankett megrendezéséhez. A maskarás megmérettetésre 2015. április 20-ig lehet jelentkezni regisztrációs lap kitöltésével.

Ha középiskolások vagytok, zenekarotok van és úgy érzitek, kinőttétek a suli színpadát, akkor mutatkozzatok be a fehérváriaknak! 2015. április 30-án a Fő utca végén, a Zichy színpadon a II.Fehérvári Ifjúsági Feszten megmutathatjátok, mit tudtok. Ismét keresik Fehérvár legjobb középiskolai zenekarát. Feltétel, hogy a banda tagjai mindannyian székesfehérvári intézményben tanuljanak. A zenekar legyen legalább kéttagú, és szólaltasson meg minimum két hangszert. A csapatban legfeljebb egy DJ vagy gép lehet.
A jelentkezési határidő április 15. A jelentkezési lapot hiánytalanul ki kell tölteni, majd az aranydobvero@fehervariprogram.hu e-mail címre el kell küldeni egy minimum két perces, maximum ötperces videót vagy a videó linkjét. Végül a zenekar tagjaira vonatkozó hozzájáruló nyilatkozat eredeti, aláírt példányát kell leadnia minden tagnak a jelentkezést követő öt munkanapon belül hétköznap 8 és 16 óra között a szervezők irodájában, a Székesfehérvár, III. Béla király tér 1. szám alatt, a Művészetek Házában.