-
H2 ARCHÍVUM: COMPUTER CONTACT
A H2 ARCHÍVUM: COMPUTER CONTACT című kiállítási anyaga a Szent István Király Múzeum Új Magyar Képtárában látható 2026 február 28-ig. A tárlat képeinek nem az a lényege, hogy photoshoppal trükkös valótlanság jöjjön létre, nem a hamisítás a célja, hanem hihető legyen a gondolati exponálás idejéig a transzformált kép.
2026.02.12. -
Zeneszerzők és mesék
Új helyszínre, a Béke térre érkezett a Székesfehérvári Városi Bélyeggyűjtő Kör vándorkiállítása. A Kodály Zoltán Általános Iskola, Gimnázium és AMI diákjai és pedagógusai a májusig látható, tematikájában folyamatosan változó tárlaton ismerhetik meg e miniatűr művészeti alkotások színes világát.
2026.02.12. -
A szép magyar beszédért
Idén is a székesfehérvári István Király Általános Iskola adott otthont a Kazinczy Ferenc „Szép Magyar Beszéd” területi döntőjének. A több mint 10 éve az intézményben megrendezett versenyre közel 40 diák jelentkezett.
2026.02.11. -
Elrajtoltak a területi fordulók
Második területi válogatóját tartották a Pesovár Ferenc Gyermek- és Ifjúsági Népdaléneklési és Népzenei Versenynek, melyre idén rekord számban, összesen 900-an jelentkeztek fiatalok!
2026.02.11.
Bolero - bemutatóra készül kedden a Székesfehérvári Balett
A fehérvári tánckedvelő közönség ebben az évadban október 16-án találkozhat először a város új, tavasszal alapított táncintézményének társulatával, és ez szó szerint értendő, ugyanis új bemutatójuk előtt „Beszéljük meg!” címmel közönségtalálkozóra invitálják a műfaj kedvelőit – mindazokat, akik úgy érzik, hogy hasznos lenne még a táncelőadás megtekintése előtt picit jobban belelátni a balett világába, szeretnék megérteni a tánc működési- és hatásmechanizmusát, szívesen találkoznának, beszélgetnének az alkotókkal, táncosokkal. A közönségtalálkozó 18.15-kor kezdődik a Vörösmarty Színház kávézójában.
A Bolero című kortárs táncszínházi előadás a társulat első triple build, vagyis három egyfelvonásból álló estje lesz. A felvonásokat semmi sem köti össze egymással: a triple build-ek esetében nem egymásra épülő „történetről” beszélünk, hanem különálló előadásokról van szó, amelyeket egy-egy szünet választ el egymástól.
Az első felvonás első etűdje, a Blablabla humorba csomagolva nevettet saját magunkon, hétköznapi problémáinkon. Az est második darabja, az Aquarell szivárvány egy keserédes hangulat, a felvonást záró Csókok pedig vidám tánc-puzzle. A második felvonásban a Zárt függönyök című produkció látható, amelyben persze szétnyílik majd a függöny, és egy ismeretlen-ismerős világra, akár saját világunkra csodálkozhatunk rá, népes szereplőgárda segítségével. Az estet lezáró harmadik felvonásban a Rúzs című darab Ravel Bolerójának elementáris zenei megnyilvánulásait fogalmazza tánccá, és egyre hevülő tempóval és dinamikával, lüktetve éri el tetőfokát. Valamennyi produkció koreográfusa Egerházi Attila, a Székesfehérvári Balett Színház igazgatója.