-
A bukósisak életet menthet!
Egy csütörtök délutáni, Tóvárosi lakónegyedben történt rolleres baleset kapcsán hívja fel a figyelmet a rendőrség a bukósisak fontosságára, mely életet menthet.
2026.06.26. -
Erdőre is átterjedt a tűz Mohánál
Aratás közben gyulladt ki a tarló június 24-én délután Moha határában. A tűz a búzatábla egy részére és a közeli erdő aljnövényzetére is átterjedt. Kertiszerszámokkal és vízsugárral is próbálták megfékezni a lángokat, melyek a szárazság miatt hamar terjedtek. A tartós csapadékhiány és az országot sújtó kánikula miatt június 25-től hazánk teljes területén tűzgyújtási tilalom lépett életbe.
2026.06.25. -
Rendőrkézen a hamisítók
A Fejér megyei rendőrök több helyszínen számolták fel egyszerre egy szervezett, hamis közokiratok előállítására szakosodott bűnbanda tevékenységét. Az eljárás tovább folyik annak feltárására, hogy kik rendelték meg a hamis okmányokat, hány esetben használták fel őket, illetve milyen további bűncselekményeket segíthettek elő.
2026.06.19. -
Taroltak a fehérváriak
A tűzoltósport három versenyszámában mérték össze ügyességüket és gyorsaságukat Fejér vármegye hivatásos tűzoltói június 18-án. A rendezvénynek a seregélyesi Eötvös József Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium sportpályája adott otthont.
2026.06.19.
Biciklivel menekül a rabló a motoros rendőrök elől, kattan-e a bilincs?
Két kis üzlet ellen elkövetett rablással is gyanúsítják a fehérvári nyomozók azt a 24 éves úrhidai férfit, akit kedden éjjel fogtak el a Mészöly Géza utcában. Az elfogott rablónál megtalálták az elkövetéskor használt légpisztolyt is. Szombaton délután a Liget ABC-be, hétfőn pedig az UNO Non-Stop nevű kis üzletbe éjjel ment be fegyverrel és ott is pénzt követelt. Biciklivel menekült, a motoros rendőr elől...
2008.09.04. 08:04 |
Két kis üzlet ellen elkövetett rablással is gyanúsítják a fehérvári nyomozók azt a 24 éves úrhidai férfit, akit kedden éjjel fogtak el a Mészöly Géza utcában. Az elfogott rablónál megtalálták az elkövetéskor használt légpisztolyt is.
Szombaton délután a Liget ABC alkalmazottja kért segítséget, mert megelőzően egy fegyveres járt az üzletben. Az ismeretlen férfi arcát kendővel takarta, a szeme alatt lévő jellegzetes anyajegy azonban nem kerülte el az eladó figyelmét. A férfi a nála lévő fegyverrel pénzt követelt, majd amikor megszerezte egy kerékpárral elhajtott. Sikerült a nyomozóknak olyan kívül álló tanút felkutatni, aki a kerékpárról és az elkövetőről is további jó személyleírást adott, így ezen adatok birtokában kezdték kutatni a tettest.
Hétfőn azonban újabb esemény történt. Az UNO Non-Stop nevű kis üzletbe éjjel ment be egy fegyveres és ott is pénzt követelt. Az eladó nem tett eleget a követelésnek. Egy darabig még próbálkozott az elkövető, végül pénz nélkül hagyta el az üzletet. Az eset kapcsán beszerzett személyleírás és az elkövető által használt kerékpárra vonatkozó adatok azt valószínűsítették, hogy a két üzletben ugyanaz a személy járt. Mi több, mivel a második esetben zsákmány nélkül volt kénytelen távozni, sejteni lehetett, hogy ismét próbálkozik.
Kedd éjjel nyomozók járták a várost. Segéd-motorkerékpárokat is használtak, nem csak személyautókat, számítva arra, hogy olyan helyek felé is menekülhet az elkövető, ahol autóval nem érnek a nyomába. Éjjel-nappal nyitva tartó üzletek környékét járták, hátha feltűnik a biciklis rabló. A Rózsaliget környékén figyeltek föl egy férfire, akinek a ruházata és a kerékpárja is beleillett az elképzelésekbe. A Mészöly Géza utcában állították meg a motoros nyomozók. A nála lévő hátizsákból rövid úton előkerült egy légpisztoly, elemlámpa, cérnakesztyű és két mobiltelefon.
Kihallgatása során először tagadta, aztán elismerte a terhére rótt cselekményt. A Liget ABC-ben megszerzett pénzről azt mondta, hogy adóssága törlesztésére használta, gyakorlatilag azt sem tudja mennyit zsákmányolt, egyből tovább adta annak, akinek tartozott.
A 24 éves úrhidai férfi ellen őrizetbe vétele mellett tovább folyik az eljárás. A Székesfehérvári Rendőrkapitányság nyomozói azt tervezik, hogy bíróság elé állítással járnak el, így két héten belül akár ítélet is születhet a biciklis rabló ügyében.
Szombaton délután a Liget ABC alkalmazottja kért segítséget, mert megelőzően egy fegyveres járt az üzletben. Az ismeretlen férfi arcát kendővel takarta, a szeme alatt lévő jellegzetes anyajegy azonban nem kerülte el az eladó figyelmét. A férfi a nála lévő fegyverrel pénzt követelt, majd amikor megszerezte egy kerékpárral elhajtott. Sikerült a nyomozóknak olyan kívül álló tanút felkutatni, aki a kerékpárról és az elkövetőről is további jó személyleírást adott, így ezen adatok birtokában kezdték kutatni a tettest.
Hétfőn azonban újabb esemény történt. Az UNO Non-Stop nevű kis üzletbe éjjel ment be egy fegyveres és ott is pénzt követelt. Az eladó nem tett eleget a követelésnek. Egy darabig még próbálkozott az elkövető, végül pénz nélkül hagyta el az üzletet. Az eset kapcsán beszerzett személyleírás és az elkövető által használt kerékpárra vonatkozó adatok azt valószínűsítették, hogy a két üzletben ugyanaz a személy járt. Mi több, mivel a második esetben zsákmány nélkül volt kénytelen távozni, sejteni lehetett, hogy ismét próbálkozik.
Kedd éjjel nyomozók járták a várost. Segéd-motorkerékpárokat is használtak, nem csak személyautókat, számítva arra, hogy olyan helyek felé is menekülhet az elkövető, ahol autóval nem érnek a nyomába. Éjjel-nappal nyitva tartó üzletek környékét járták, hátha feltűnik a biciklis rabló. A Rózsaliget környékén figyeltek föl egy férfire, akinek a ruházata és a kerékpárja is beleillett az elképzelésekbe. A Mészöly Géza utcában állították meg a motoros nyomozók. A nála lévő hátizsákból rövid úton előkerült egy légpisztoly, elemlámpa, cérnakesztyű és két mobiltelefon.
Kihallgatása során először tagadta, aztán elismerte a terhére rótt cselekményt. A Liget ABC-ben megszerzett pénzről azt mondta, hogy adóssága törlesztésére használta, gyakorlatilag azt sem tudja mennyit zsákmányolt, egyből tovább adta annak, akinek tartozott.
A 24 éves úrhidai férfi ellen őrizetbe vétele mellett tovább folyik az eljárás. A Székesfehérvári Rendőrkapitányság nyomozói azt tervezik, hogy bíróság elé állítással járnak el, így két héten belül akár ítélet is születhet a biciklis rabló ügyében.