-
A bukósisak életet menthet!
Egy csütörtök délutáni, Tóvárosi lakónegyedben történt rolleres baleset kapcsán hívja fel a figyelmet a rendőrség a bukósisak fontosságára, mely életet menthet.
2026.06.26. -
Erdőre is átterjedt a tűz Mohánál
Aratás közben gyulladt ki a tarló június 24-én délután Moha határában. A tűz a búzatábla egy részére és a közeli erdő aljnövényzetére is átterjedt. Kertiszerszámokkal és vízsugárral is próbálták megfékezni a lángokat, melyek a szárazság miatt hamar terjedtek. A tartós csapadékhiány és az országot sújtó kánikula miatt június 25-től hazánk teljes területén tűzgyújtási tilalom lépett életbe.
2026.06.25. -
Rendőrkézen a hamisítók
A Fejér megyei rendőrök több helyszínen számolták fel egyszerre egy szervezett, hamis közokiratok előállítására szakosodott bűnbanda tevékenységét. Az eljárás tovább folyik annak feltárására, hogy kik rendelték meg a hamis okmányokat, hány esetben használták fel őket, illetve milyen további bűncselekményeket segíthettek elő.
2026.06.19. -
Taroltak a fehérváriak
A tűzoltósport három versenyszámában mérték össze ügyességüket és gyorsaságukat Fejér vármegye hivatásos tűzoltói június 18-án. A rendezvénynek a seregélyesi Eötvös József Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium sportpályája adott otthont.
2026.06.19.
Beszámolt a rendőrkapitány -egyhangú igen az elmúlt évi rendőrségi munkára
Dr. Simon László rendőr alezredes csütörtökön délelőtt számolt be Székesfehérvár Megyei Jogú Város Közgyűlése előtt a megyeszékhelyi rendőrkapitányság elmúlt évben végzett tevékenységéről. Az írásos beszámolót igényesnek és tartalmasnak, a rendőrkapitányság tevékenységét minőségen alapuló, folyamatosan javulónak ítélték a jelen lévő képviselők. Az anyagból kitűnt, hogy emelkedő bűncselekményi szám mellett felderítésben az elmúlt hat év legeredményesebb évét tudják maguk mögött a megyeszékhely rendőrei. A rendőrkapitányi beszámolót egyöntetű igennel fogadta el a közgyűlés.
Dr. Simon László rendőr alezredes csütörtökön délelőtt számolt be Székesfehérvár Megyei Jogú Város Közgyűlése előtt a megyeszékhelyi rendőrkapitányság elmúlt évben végzett tevékenységéről. Az írásos beszámolót igényesnek és tartalmasnak, a rendőrkapitányság tevékenységét minőségen alapuló, folyamatosan javulónak ítélték a jelen lévő képviselők. Az anyagból kitűnt, hogy emelkedő bűncselekményi szám mellett felderítésben az elmúlt hat év legeredményesebb évét tudják maguk mögött a megyeszékhely rendőrei. A rendőrkapitányi beszámolót egyöntetű igennel fogadta el a közgyűlés.
Dr. Simon László rendőr alezredes napirendi pontjához számtalan kérdést intéztek a területi képviselők, a dicséretek és az elismerő szavak elhangzását követően. A legnagyobb érdeklődésre számot tartó kérdések az újra indított körzeti megbízotti szolgálatot és a bűnmegelőzés kérdéskörét érintették. A képviselők fontosnak tartották a körzeti megbízotti szolgálat kiterjesztését, a város területét érintő még jobb lefedését és a már meglévő körzetek szűkítését. Az állampolgárok szubjektív biztonság érzetének növelése érdekében még több gyalogosjárőr jelenlétét szorgalmazták. Ugyanakkor több képviselő elmondta, hogy a beszámolóban szereplő ötven százalékkal megnőtt közterületi gyalogos járőri jelenlétet ők maguk és az általuk képviselt állampolgárok is tapasztalják és a visszajelzések szerint örömmel vették.
A rendőrkapitányság vezetője a két szorosan összefüggő felvetéssel kapcsolatban elmondta, hogy igazi áttörés ez év július elsejétől várható, amikor további közel harminc fővel bővül a közterületi szolgálatot ellátó állomány. A jelenleg meglévő üres státusok feltöltésével a körzeti megbízotti szolgálat, a közterületi jelenlét erősödik, ami a bűnmegelőzési tevékenység hatékonyságában is megnyilvánul. A bűnmegelőzéssel - különösképpen a drogbűnözéssel és fiatalokkal - kapcsolatban a rendőrség részéről elhangzott: A társadalmi bűnmegelőzésnek a rendőrség hangsúlyos, de nem egyedüli szereplője. Civil szervezetekkel karöltve, a család szerepét kiemelve tovább kell folytatni a felvilágosítással kapcsolatos munkát. A rendőrkapitányság szakemberei elsőként tartottak olyan jellegű előadásokat, ahol érdeklődő pedagógusok kaptak alapvető információkat, amelyek alapján ők maguk is be tudtak kapcsolódni a fiatalokat érintő felvilágosító programba.
A város területén kiépítés alatt lévő térfigyelő rendszerről szólva Cseh István a Közbiztonsági Bizottság elnöke elmondta, hogy a vasút környéke után, a napokban elnyert pályázati összeget az Alba Plaza - Liszt Ferenc utca térségére tervezik fordítani. A térfigyelő kamerák felállításával a belváros is még biztonságosabbá tehető.
Papp Károly rendőr ezredes, a Fejér Megyei Rendőr-főkapitányság vezetője hozzászólásában példaértékűnek minősítette a rendőrség és az önkormányzat között kialakult együttműködést. Megköszönte az önkormányzat anyagi és tárgyi eszköz támogatását és azt a hozzáállást, amivel a megyeszékhelyen szolgálatot teljesítő rendőrök lakáshoz jutását segíti a város. A rendőrfőkapitány külön kiemelte a rendőrség és a polgárőrség kitűnő együttműködését.
Dr. Simon László rendőrkapitány elmondta: 2003. évre is helytálló volt legfontosabb céljuk, miszerint törvényes keretek között működve, tevékenységükkel mind jobban megfeleljenek az európai rendőrségekkel szemben támasztott társadalmi elvárásoknak. Törekedtek arra, hogy tekintélyük, a rendőrség társadalmi elfogadottsága, az emberi jogok védelme tovább erősödjék. A jövőre nézve hozzáfűzte: Kiemelt figyelmet fordítanak az előző évben elért eredmények megőrzésére, javítására és a negatív jelenségek kiküszöbölésére.
A közgyűlés 31 szavazattal, tartózkodás és ellenszavazat nélkül fogadta el a rendőrkapitány beszámolóját.