-
Vigyázat csalók!
Az utóbbi időszak tapasztalatai alapján a csalók továbbra is próbálkoznak, itt Fejérben is, ezért különösen fontos a tudatos és körültekintő internetes vásárlás és befeketetés, hogy az ünnepi forgatagban senki ne váljon áldozattá.
2025.12.02. -
Illegális autóbontók
Vádat emelt a Székesfehérvári Járási Ügyészség azzal a négy férfival szemben, akik engedély nélkül bontottak autókat és egyikük tárolta az alkatrészeket ingatlanán. Állampolgári bejelentés alapján a rendőrök a helyszínen leplezték le őket.
2025.12.01. -
Adventi Bűnmegelőzési Pont
A Fejér Vármegyei Rendőr-főkapitányság bűnmegelőzési szakemberei az adventi időszakban személyes tanácsadás keretein belül várják a lakosokat Székesfehérvár belvárosába, hogy ezzel hívják fel a figyelmet az év végi ünnepekkel kapcsolatos veszélyekre és az áldozattá válás elkerülésének lehetőségeire.
2025.11.28. -
Tanácsok a tűzoltóktól adventre
Vasárnap megkezdődik az adventi időszak, meggyújtjuk az első gyertyát az adventi koszorún. Egyre több helyen felkerülnek a karácsonyi fények is, sőt, sokan már november végén, december elején karácsonyfát állítanak. Annak érdekében, hogy az adventi ünnepkör ne végződjön tragédiával, előzzük meg az ilyenkor jellemző lakástüzeket.
2025.11.26.
Benzint szállított a 8-as főúton balesetet okozó tartálykocsi
A 8-as főúton történt hétfő reggeli balesetet valószínűleg gyorshajtás, figyelmetlenség és a követési távolság be nem tartása okozta. A Fejér Megyei Rendőr-főkapitányság a balesetet okozó szlovén tartálykocsi vezetője ellen szabálysértési eljárást kezdeményezett. Az első jelentésekkel ellentétben az ütközésben a tartálykocsik - melyek benzint, nem pedig gázolajat szállítottak - nem sérültek.
A 8-as főúton történt hétfő reggeli balesetet valószínűleg gyorshajtás, figyelmetlenség és a követési távolság be nem tartása okozta. A Fejér Megyei Rendőr-főkapitányság a balesetet okozó szlovén tartálykocsi vezetője ellen szabálysértési eljárást kezdeményezett. Az első jelentésekkel ellentétben az ütközésben a tartálykocsik - melyek benzint, nem pedig gázolajat szállítottak - nem sérültek.
A budapesti turista csoport Olaszországba tartott, amikor útjavítási munkák miatt lassított. A busz mögött két szlovén tartálykocsi haladt. A második kamion későn vette észre, hogy előtte fékeznek, ezért beleszaladt és megtolta az előtte haladó nyergesvontatót, mely ezért a buszba csúszott. A hátsó jármű fülkéje összeroncsolódott, de a sofőr könnyű sérülésekkel ki tudott szállni. A mentők megvizsgálták, de nem kellett kórházba szállítaniuk. A balesetnek nincs több sérültje.
A két kamion benzint szállított, de információink szerint a tartálykocsikon elhelyezett - veszélyes anyagot jelölő - ADR-tábla gázolajat mutatott, és ezt a sofőr a balesetet követően állította át a helyes jelzésre.
Az ütközésben a tartálykocsik szerencsére nem sérültek. A második vontató üzemanyagtartálya viszont több helyen megsérült, és a gázolaj az úttestre folyt. A szivárgást a fehérvári tűzoltók szüntették meg.
A busz és az első kamion a helyszínelést követően tovább mehetett. A második benzinszállító vezetőfülkéje azonban annyira megsérült, hogy egy másik nyergesvontatóval kellett kiváltani. A műszaki mentés idejére a 8-as főút ezen szakaszát több órára lezárták.
