-
Egy kis kamrányi törődés
A világ számos pontjáról érkeznek résztvevők idén is a Székesfehérvári Királyi Napok egyik legnépszerűbb rendezvényére, a Nemzetközi Néptáncfesztiválra. A szervezők újra meghirdették adományozó, támogató akciójukat, hogy egy kis kamrányi törődéssel bárki segíthesse a programsorozat sikeres megrendezését és a méltó vendégvárást.
2026.06.24. -
Musical a Csajághy Laura Szabadtéri Színpadon
Pénteken este a kápolnásnyéki Csajághy Laura Szabadtéri Színpadon megelevenedik egy történet szenvedélyről, kitartásról, alkotói válságról, barátságról és arról a pillanatról, amikor dönteni kell, hogy feladjuk, vagy tovább megyünk. Az Ember Márk főszereplésével látható különleges előadásra jegyek még kaphatók!
2026.06.24. -
Könyvtár nyílt a strandon
Strandkönyvtár várja az olvasni szeretőket június 27. és augusztus 22. között minden szombaton a városi strandon. A fogadóépület mellett felállított sátorban különféle tematikájú és stílusú olvasnivalók között lehet válogatni.
2026.06.24. -
Diakónusszentelés
A Szent István-székesegyházban ünnepélyes keretek között szentelték szerpappá Egyed Viktor akolitust. Ezen kívül a szertartás keretében hálát adtak a jubiláló papoknak szolgálataikért.
2026.06.24.
Bemutatták a Kötődés című könyvet - minőség és lokálpatriotizmus
A Kötődés című kötetet bemutatóját tartották kedden a Hiemer-ház dísztermében. A most elkészült könyvben az élet különböző területén tevékenykedő fehérváriak vallanak a városról és kötődéseikről. A "Kötődés" talán az egyik első olyan fehérvári kiadvány, amelyben a lokálpatriotizmus minőséggel párosul, elsősorban Sohonyai Edit írásainak, Szabó Márta fotóinak és Baranyi Anikó szerkesztő munkájának köszönhetően.
2009.01.13. 16:56 |
A Kötődés című kötetet bemutatóját tartották ma a Hiemer -ház dísztermében. A most elkészült könyvben székesfehérvári, az élet különböző területén tevékenykedő emberek vallanak a városról és fehérvári kötődéseikről. A Kötődések talán az első olyan fehérvári kiadvány, amelyben a lokálpatriotizmus minőséggel párosul, elsősorban Sohonyai Edit írásainak, Szabó Márta fotóinak és Baranyi Anikó szerkesztő munkájának köszönhetően.

A könyvbemutatón Warvasovszky Tihamér polgármester kiemelte, hogy rendhagyó könyvről van szó, ami egyfelől emlékkönyv, hiszen emlékeket elevenítenek fel a megszólalók, de mégsem az, mivel nem a múltról szól, hanem inkább a jövőnek.
“Akik nyilatkoztak a könyvben, személyes hangnemben fogalmazták meg, miért szeretik Fehérvárt, miért ragaszkodnak hozzá, miért szeretnek hazajönni? – emelte ki a polgármester, aki szerint lehet tanulni a könyvből, például azt, hogy milyen élmények köthetnek egy városhoz egy embert. “Különböző foglalkozási emberek vallanak érzéseikről a könyvben, vállalkozók, művészek, orvosok, munkások nyilatkoznak, akikben az a közös pont, hogy összeköti őket a város szeretete.” – fogalmazott Székesfehérvár polgármestere.
Sohonyai Edit elsőként a könyv szerkesztőjének, Baranyi Anikónak mondott köszönetet, akinek izlése meghatározta a könyv arculatát. “Nekem nagy élmény volt, hogy közel 40 emberrel beszélhettem, negyven családnak, sorsnak lehettem szemtanúja. láthattam milyen az élet egy nagyvállalkozó, egy világutazó, vagy egy Liszt-díjas fuvolaművész szemszögéből.” – mondta a munkáról Sohonyai Edit. “Nagyon megérintettek ezek a történetek,saját személyiségemben is sokat fejlődtem a könyv írása során.” –tette hozzá az írónő.
A könyv Szabó Márta egyedi látásmódot tükröző tökröző fotóival jelent meg. “Nagy fotográfusok örökítik meg a várost, így megtisztelő volt ez a feladat. Ezáltal kicsit jobban megismertem a városomat, igyekeztem az írások hangulatához olyan városrészleteket keresni, amelyek útikönyvben nincsenek meg. Sokan rá is kérdeztek, hol találhatóak meg azok a helyek, amiket fényképeztem?” – mondta el Szabó Márta.

A könyvbemutatón Warvasovszky Tihamér polgármester kiemelte, hogy rendhagyó könyvről van szó, ami egyfelől emlékkönyv, hiszen emlékeket elevenítenek fel a megszólalók, de mégsem az, mivel nem a múltról szól, hanem inkább a jövőnek.
“Akik nyilatkoztak a könyvben, személyes hangnemben fogalmazták meg, miért szeretik Fehérvárt, miért ragaszkodnak hozzá, miért szeretnek hazajönni? – emelte ki a polgármester, aki szerint lehet tanulni a könyvből, például azt, hogy milyen élmények köthetnek egy városhoz egy embert. “Különböző foglalkozási emberek vallanak érzéseikről a könyvben, vállalkozók, művészek, orvosok, munkások nyilatkoznak, akikben az a közös pont, hogy összeköti őket a város szeretete.” – fogalmazott Székesfehérvár polgármestere.
Sohonyai Edit elsőként a könyv szerkesztőjének, Baranyi Anikónak mondott köszönetet, akinek izlése meghatározta a könyv arculatát. “Nekem nagy élmény volt, hogy közel 40 emberrel beszélhettem, negyven családnak, sorsnak lehettem szemtanúja. láthattam milyen az élet egy nagyvállalkozó, egy világutazó, vagy egy Liszt-díjas fuvolaművész szemszögéből.” – mondta a munkáról Sohonyai Edit. “Nagyon megérintettek ezek a történetek,saját személyiségemben is sokat fejlődtem a könyv írása során.” –tette hozzá az írónő.
A könyv Szabó Márta egyedi látásmódot tükröző tökröző fotóival jelent meg. “Nagy fotográfusok örökítik meg a várost, így megtisztelő volt ez a feladat. Ezáltal kicsit jobban megismertem a városomat, igyekeztem az írások hangulatához olyan városrészleteket keresni, amelyek útikönyvben nincsenek meg. Sokan rá is kérdeztek, hol találhatóak meg azok a helyek, amiket fényképeztem?” – mondta el Szabó Márta.