-
Zárva lesznek a kiállítóhelyek
Az extrém kánikula miatt június 27-e, szombattól június 30-a, keddig a Szent István Király Múzeum minden kiállítóhelye zárva tart. Az első nyitási nap július 1-je, szerda. A TOTUS TUUS kiállításra június 30-ra, keddre meghirdetett garantált tárlatvezetés is elmarad. A SZIKM kéri a múzeumlátogatók megértését.
2026.06.26. -
Igazán nők!
Csütörtök este megérkezett Székesfehérvárra az egyik legkülönlegesebb nyárindító koncert. A Bartók Béla téren újra színpadra állt az Igazán Nők! – az a produkció, amely a budapesti sikerek után végre hazatért, hogy a fehérvári közönséggel együtt indítsa a nyarat.
2026.06.26. -
Virágálom és más...
Zsólyom Zsuzsa festőművész képeiből nyílt kiállítás a Krajczáros Art Galleryben. Az alkotó munkáit a természet, a Bükk és a színek varázsa inspirálták.
2026.06.26. -
Igazán nők!
A Bartók Béla tér adott otthont az Igazán Nők koncertnek. Az estén Fehér Adrienn, Jónás Andrea, és vendégeik Füredi Nikolett és Tunyogi Bernadett lépett fel, az Alba Regia Szimfonikus Zenekar kíséretében.
2026.06.26.
Bélyegkiállítás nyílik szerda délután a VOKE Művelődési Házban
Április 9-től 13-ig rendhagyó kiállítást szerveznek a VOKE Vörösmarty Mihály Művelődési Házának könyvtártermében. Az érdeklődők a Városi Bélyeggyűjtő Kör tagjainak sok évtizedes bélyeggyűjteményét tekinthetik meg. A tárlatot április 9-én, szerda délután 17 órakor nyitják meg. A Bélyeggyűjtő Kör tagjai „Öreg ember nem vénember” jeligére várnak mindenkit a szerdai megnyitóra.
2014.04.08. 16:07 |
Április 9-től 13-ig rendhagyó kiállítást szerveznek a VOKE Vörösmarty Mihály Művelődési Házának könyvtártermében. Az érdeklődők a Városi Bélyeggyűjtő Kör tagjainak sok évtizedes bélyeggyűjteményét tekinthetik meg. A tárlatot április 9-én, szerda délután 17 órakor nyitják meg. A Bélyeggyűjtő Kör tagjai „Öreg ember nem vénember” jeligére várnak mindenkit a szerdai megnyitóra.

A VOKE Vörösmarty Mihály Művelődési Ház könyvtártermébe ellátogatók több évtizedes bélyegkülönlegességeket tekinthetnek meg az április 9-től 13-ig tartó tárlaton. Ezen kívül magukkal a székesfehérvári Bélyeggyűjtő Kör tagjaival is találkozhatnak a szerdai megnyitón, akiktől érdekes történeteket hallgathatnak meg a résztvevők a többéves gyűjtőmunkáról.

Az első bélyeget 1871-ben bocsátotta ki a Magyar Posta, majd az ezt követő évtizedekben több személyhez és fontos eseményhez fűződő darab is megjelent. A sport-témájú bélyegeken át egészen a történelmi vonatkozású különlegességeket mutatja be a Városi Bélyeggyűjtő Kör kiállítása. Napjainkban több mint 100 millió követője van a bélyeggyűjtésnek, a fiatalabb generáció tagjai között ugyanakkor már egyre kevesebben ismerik ezt az aktivitást.