-
A péntek esti vihar több helyen is károkat okozott Székesfehérváron
A péntek esti vihar több helyen is fákat, illetve faágakat rongált meg Székesfehérváron. A Kígyó utcában egy leszakadt faág öt autóra zuhant és egy fa is kettéhasadt az utcában. A Berényi úton egy platán nagyobb ága szakadt le.
2026.08.22. -
Elfogták a rabló párost
Három bűncselekmény rövid időn belül, két tizenéves gyanúsított és egy elektromos motorkerékpár. A székesfehérvári rendőrök széles körű adatgyűjtéssel, tanúkutatással, térfigyelő kamerafelvételek elemzésével azonosították a fiatalokat. Egyiküket őrizetbe vették.
2026.08.21. -
Együtt a kéklámpások az életmentésért
Húsznál is több embert kísértek biztonságos helyre a fehérvári rendőrök, egy kerekesszéket használó lakót pedig az ötödik emeletről vittek ki a járőrök a szerdai lakástűz során. Egy hetedik emeleti lakás égett ki a Toronysoron.
2026.08.20. -
Tragikus lakástűz Székesfehérváron a Toronysoron
Társasház hetedik emeleti lakásában keletkezett tűz augusztus 19-én délben Székesfehérváron, a Toronysoron. A sűrű füst miatt három lakót mentőálarcban a lépcsőházon keresztül, négyet pedig létraszerrel mentettek ki a tűzoltók a nyolcadik és a kilencedik emeletről. A kigyulladt lakásban egy ember életét vesztette.
2026.08.19.
Belügyminiszteri látogatás az Autópálya Rendőrségen - új külsőt kapnak a rendőrautók
A több mint egy évvel ezelőtt létrehozott Autópálya Rendőrség meghozta a várt eredményt válaszolta kérdésünkre Lamperth Mónika belügyminiszter pénteken délután a Székesfehérváron az M7-es autópálya melletti Autópálya Rendőrségen. Mint mondta az autópályákon elkövetett bűncselekmények száma jelentősen visszaesett. A belügyminiszter egy olyan rendőrautót is átadott, ami már új külsővel lesz jelen Fejér megye közútjain – mondta Papp Károly Fejér megye rendőrfőkapitánya.
Az idei év első félévében a tavalyi év félévéhez viszonyítva közel 150-nel csökkent a közlekedési balesetek száma, ezen belül csökkent a halálos és súlyos balesetek száma is. A nem közlekedési bűncselekmények vonatkozásában például a trükkös lopás, ami 2003-ban 130 volt egy év alatt, addig az idei év első félévében összesen 11 –mondta Simon Tamás rendőr ezredes az autópálya rendőrség parancsnoka.
Az új rendőrautóra kék, sárga és piros foszforeszkáló borítás került, ami az intézkedő rendőröket védi és jobban észrevehető több fajta időjárási körülmény között is. Az Autópálya Rendőrség munkájáról elismerően szólt Papp Károly rendőrfőkapitány is, mint mondta jelentős terhet vett le a kapitányságokról, hiszen az egység megalakulásáig a Fejér Megyei Rendőr-főkapitányság látta el az M1 és M7-es megye szakaszán a feladatokat.
