-
Szentmise a Betegek világnapján
Spányi Antal megyés püspök koncelebrált szentmisét mutat be a város papságával a Székesegyházban február 11-én 17 órakor, amelynek keretében kiszolgáltatja a betegek kenetének szentségét. A betegek mellett megemlékeznek mindazokról az orvosokról, nővérekről, betegápolókról, akik önzetlen szolgálatukkal enyhítik a szenvedők fájdalmait.
2026.02.04. -
Itt a farsang, áll a bál...
A Szent István Király Múzeum Hónap műtárgya kiállítás-sorozatában február 5-től az 1800-as évek táncmulatságokkal, bálokkal kapcsolatos meghívóit, kordokumentumait nézhetjük meg. A belépés ingyenes.
2026.02.04. -
Megújult könyvek
Krupa Veronika és Tompainé Siba Renáta könyvkötéseiből nyílt kiállítás a Vörösmarty Mihály Tolnai utcai tagkönyvtárában, ahol a látogatók a kész művek mellett a könyvkészítés folyamataiba is bepillantást nyerhetnek.
2026.02.04. -
Csoóri Sándor-est
A költő születésnapján Csoóri Sándorra emlékeztek. A Szent István Művelődési Házban zenés irodalmi esttel idézték meg életművét.
2026.02.04.
Az ünnepek alatt is várja a látogatókat a Hetedhét Játékmúzeum
A két ünnep között is várja a látogatókat a Hetedhét Játékmúzeum a Hiemer-házban. A Szent István Király Múzeum többi kiállítóhelye december 22-ig látogatható, majd január 6-án nyitnak újra.
2025.12.18. 19:16 |
Ünnepi nyitvatartással készül a karácsonyi és az újévi időszakra a Hetedhét Játékmúzeum, ahol december 27-én, szombaton, 28-án, vasárnap és december 30-án, kedden is 10.00 és 18.00 óra között várják a gyermekeket és a gyermeklelkű felnőtteket. Az új esztendőben pedig már január 2-án, pénteken kinyit a kedves gyűjtemény, sőt 2026 első szombatján és vasárnapján is szeretettel várják a gyönyörű babák, enteriőrök kedvelőit.
A Szent István Király Múzeum többi kiállítóhelye az idei évben még december 22-ig lesz nyitva, majd január első keddjén, 6-án ismét várják a vendégeket – írja közösségi oldalán a Szent István Király Múzeum, amely áldott ünnepeket és boldog új esztendőt kíván minden kedves látogatójának.