-
Egy kis kamrányi törődés
A világ számos pontjáról érkeznek résztvevők idén is a Székesfehérvári Királyi Napok egyik legnépszerűbb rendezvényére, a Nemzetközi Néptáncfesztiválra. A szervezők újra meghirdették adományozó, támogató akciójukat, hogy egy kis kamrányi törődéssel bárki segíthesse a programsorozat sikeres megrendezését és a méltó vendégvárást.
2026.06.24. -
Musical a Csajághy Laura Szabadtéri Színpadon
Pénteken este a kápolnásnyéki Csajághy Laura Szabadtéri Színpadon megelevenedik egy történet szenvedélyről, kitartásról, alkotói válságról, barátságról és arról a pillanatról, amikor dönteni kell, hogy feladjuk, vagy tovább megyünk. Az Ember Márk főszereplésével látható különleges előadásra jegyek még kaphatók!
2026.06.24. -
Könyvtár nyílt a strandon
Strandkönyvtár várja az olvasni szeretőket június 27. és augusztus 22. között minden szombaton a városi strandon. A fogadóépület mellett felállított sátorban különféle tematikájú és stílusú olvasnivalók között lehet válogatni.
2026.06.24. -
Diakónusszentelés
A Szent István-székesegyházban ünnepélyes keretek között szentelték szerpappá Egyed Viktor akolitust. Ezen kívül a szertartás keretében hálát adtak a jubiláló papoknak szolgálataikért.
2026.06.24.
Az ezer éve született Szent Imrére emlékeztek szombaton Székesfehérváron
Szent Imrére emlékeztek születésének ezredik évfordulóján, szombaton Székesfehérváron. A herceg hagyomány szerinti szülőhelyét jelző emléktáblánál Szili Katalin mondott ünnepi beszédet. Az Országgyűlés elnöke hangsúlyozta: ezeréves történelmünket nemcsak tisztelni kell, hanem felelősséggel is tartozunk azért, hogy miként tudunk erőt meríteni belőle a jelen építéséhez, a jövő tervezéséhez, mert csakis az alakíthatja biztos kézzel a jelent, aki ismeri a múltat. A Katolikus Püspöki Konferencia által rendezett Országos Szent Imre Ünnepen a püspöki kar, valamint olasz, német és lengyel egyházi méltóságok mellett ott volt Lezsák Sándor és Harrach Péter, a parlament alelnökei, valamint Mádl Ferenc korábbi köztársasági elnök és felesége.
2007.08.19. 09:09 |
Szent Imrére emlékeztek születésének ezredik évfordulóján, szombaton Székesfehérváron. A herceg hagyomány szerinti szülőhelyét jelző emléktáblánál Szili Katalin mondott ünnepi beszédet. Az Országgyűlés elnöke hangsúlyozta: ezeréves történelmünket nemcsak tisztelni kell, hanem felelősséggel is tartozunk azért, hogy miként tudunk erőt meríteni belőle a jelen építéséhez, a jövő tervezéséhez, mert csakis az alakíthatja biztos kézzel a jelent, aki ismeri a múltat. A Katolikus Püspöki Konferencia által rendezett Országos Szent Imre Ünnepen a püspöki kar, valamint olasz, német és lengyel egyházi méltóságok mellett ott volt Lezsák Sándor és Harrach Péter, a parlament alelnökei, valamint Mádl Ferenc korábbi köztársasági elnök és felesége.A rendezvénysorozatra a lengyelországi Lysa Górából megérkezett az a Szent Kereszt ereklye, amelyet a hagyomány szerint az ifjú Imre herceg adományozott nagybátyjának, vitéz Boleszláv lengyel királynak. Az ünnepség a Vörösmarty Színházban tartott díszelőadással kezdődött, amelyen Warvasovszky Tihamér székesfehérvári polgármester, Balogh Ibolya, a Fejér Megyei Közgyűlés elnöke és Spányi Antal székesfehérvári megyéspüspök köszöntőjét követően Zsoldos Attila történész professzor idézte fel a herceg alakját. Az ezt követő ünnepi hangverseny után Szent Imre hagyomány szerinti születési helyét jelző emléktáblánál Szili Katalin Szent István fiához írt intelmeiből idézve kiemelte: "semmi föl nem emel, hanem az alázatosság, és semmi meg nem aláz, hanem a kevélység, a gyűlölség".
Szavai szerint ebben a Szent Istváni gondolatban minden benne van, amit a mindenkori "erkölcsi kötelesség követel, ha a közösségről van szó." Mint mondta, Szent István arra tanította fiát, hogy nem csak vezetni, hanem szolgálni is kell. Mint mondta, ápolnunk kell gyökereinket, meg kell őriznünk "morális léptékekkel" az elődeink által megfogalmazott erkölcsi követelményeket, mert "csak így tudjuk közös jövőnket építeni." A politikus hozzátette: "soha nem cserélhetjük fel az igazságot a hazugsággal, nem téveszthetjük össze a széthúzást az egységgel, a bezártságot a nyitottsággal, és soha nem cserélhetjük fel a demokratikus vitákat a széthúzással."
"Nyitott, befogadó, mintakövető, de ugyanakkor eredeti országot építünk, ahogy ezt eleink hagyományozták ránk" - mondta. Felhívta a figyelmet arra, hogy az évforduló az ifjúság iránti felelősségre is emlékeztet,arra, hogy milyen erkölcsi mértéket hagyunk a jövő generációkra. Az emléktábla megkoszorúzása után a székesegyházban Paskai László bíboros, nyugalmazott esztergom-budapesti érsek főcelebrálásával ünnepi szentmisét tartottak, ahol felolvasták Juliusz Janusz érsek, apostoli nuncius és Erdő Péter bíboros, prímás, esztergom-budapesti érsek, a Magyar Katolikus Püspöki Kar elnökének köszöntő levelét. Köszöntőt mondott a szentmisén Gerhard Pieschl limburgi érsek, - aki az összetartozás és a barátság gyűrűjét adta át Spányi Antalnak - valamint Ivan Prendja zárai érsek is.