-
Fogadóórát tart május 12-én Lehrner Zsolt
Május 12-én fogadóórát tart Lehrner Zsolt, az 1. számú választókörzet önkormányzati képviselője, ahol szeretettel várja a Belvárosban és közvetlen közelében élőket.
2026.05.08. -
Fogadóórát tart Deák Lajosné
Fogadóórát tart Deák Lajosné önkormányzati képviselő: hétfőn 17 órától várja a 11. választókörzetben élőket.
2026.05.08. -
Lezárják a kerékpárutat
Május 11-e és június 15-e között Kisfalud határában egy új út építési munkálatai zajlanak, emiatt lezárásra kerül a Csúcsos-hegy felöli oldalon a kerékpárút. Igy Kisfalud irányából az Aranybulla-emlékmű nem lesz megközelíthető, a Nagyszombati út irányából azonban továbbra is biztosított lesz az útkapcsolat.
2026.05.07. -
A Városgondnokság is csatlakozik a „vágatlan május mozgalomhoz”
Sajnos hazánkban is egyre súlyosbodik az aszályhelyzet, a folyóvizek és a talajvíz szintje is kritikusan alacsony. A kialakult helyzetben a szakemberek városunkban is keresik a zöld környezetet segítő megoldásokat. Ennek egyik lépeseként Székesfehérvár Városgondnoksága is csatlakozik a leendő környezetvédelmi miniszter, Gajdos László „vágatlan május mozgalom” felhívásához.
2026.05.06.
Az E.ON által megbízott szakemberek gallyazzák a fákat november 16 és30 között
A villamos hálózat biztonságos működtetése érdekében gallyazzák a fákat a megyeszékhelyen. A munkálatokra még ebben a hónapban sor kerül az E.ON megbízásából. z életveszély mielőbbi megszüntetése, valamint a villamos hálózat üzembiztonsága érdekében. Az E.ON-Észak-Dunántúli Áramhálózati Zrt. által megbízott szakemberek gallyazzák a fákat 2011. november 16-30. között.
2011.11.14. 16:24 |
A villamos hálózat biztonságos működtetése érdekében gallyazzák a fákat a megyeszékhelyen. A munkálatokra még ebben a hónapban sor kerül az E.ON megbízásából.
A 2007. évi villamos energia törvény, valamint a GKM rendelete alapján az ingatlanokon található és a villamos hálózatot megközelítő fák gondozása a tulajdonosok kötelessége. Amennyiben ők ezt nem végeznék el, úgy az életveszély mielőbbi megszüntetése, valamint a villamos hálózat üzembiztonsága érdekében az E.ON-Észak-Dunántúli Áramhálózati Zrt. által megbízott szakemberek gallyazzák a fákat 2011. november 16-30. között. Ebben az időintervallumban a munkálatokért nem kell fizetni. A cég ezúton is kéri a lakosság együttműködését!