-
Megrongálták a tablókiálllítását
Ismeretlen tettesek megrongálták a Szent István Király Múzeum szabadtéri tablókiállításának több alkotását Székesfehérvár Belvárosában. Az intézmény megtette a rendőrségi feljelentést.
2026.04.29. -
Három fiatal fát is megvagdostak a vandálok az Aranybullánál
Az elmúlt napokban megint vandálok jártak az Aranybullánál és sajnos három fiatal fának a törzsét úgy összevagdalták, hogy kérdéses az életben maradásuk. Amit ilyen esetben tenni lehet az az, hogy fa sebkezelővel lekezelik a kertészek a sérüléseket és reménykedünk, hogy begyógyulnak.
2026.04.29. -
Harmincöt éves a Polgárőrség
A Fejér Vármegyei Polgárőr Szövetség a székesfehérvári Főnix Rendezvény és Lovasparkban tartotta közgyűlését. Az elmúlt évben Fejér vármegye 104 egyesületének, 4278 polgárőre összesen 781.962 óra szolgálatot teljesített, amely országosan is kiemelkedő eredménynek számít.
2026.04.26. -
Új tűzoltóautó Fehérváron
Korszerű, komplex gépjárműfecskendővel bővült a székesfehérvári hivatásos tűzoltó-parancsnokság eszközparkja. Az európai uniós támogatással beszerzett HEROS–AquaMAN 4000-es járművet ünnepélyes keretek között mutatták be. A modern kialakítású és felszereltségű tűzoltóautó tűzeseteknél és műszaki mentéseknél egyaránt hatékonyan vethető be.
2026.04.22.
Az elmúlt héten is történt halálos baleset -heti közlekedési összefoglaló
A június 11-étől 18-áig terjedő időszakban egy halálos végű, hat súlyos és hét könnyű személyi sérüléssel végződő közlekedési balesetnél helyszíneltek Fejér megye rendőrei. Rendkívül kiugró a könnyű sérültek száma, szám szerint 22. A 7-es főúton két gyalogos veszítette életét, amikor egy ittas sofőr a hétfős csoportba hajtott, majd megállás és segítségnyújtás nélkül elhajtott a helyszínről. A sofőr, akit nem sokkal az elkövetés után megtaláltak a polgárdi rendőrök, előzetes letartóztatásban van.
A június 11-étől 18-áig terjedő időszakban egy halálos végű, hat súlyos és hét könnyű személyi sérüléssel végződő közlekedési balesetnél helyszíneltek Fejér megye rendőrei. Rendkívül kiugró a könnyű sérültek száma, szám szerint 22. A 7-es főúton két gyalogos veszítette életét, amikor egy ittas sofőr a hétfős csoportba hajtott, majd megállás és segítségnyújtás nélkül elhajtott a helyszínről. A sofőr, akit nem sokkal az elkövetés után megtaláltak a polgárdi rendőrök, előzetes letartóztatásban van.
Az elmúlt 168 órában hatan sérültek súlyosan megyénk közútjaink. Figyelemre méltó, hogy a sérültek közül kettő ült gépkocsiban az ütközéskor, a többiek motorosként, kerékpárosként, lovaskocsi hajtójaként szenvedték el a sérüléseket. Sajnálatos, hogy két sérült állapotát (a motorosé és egy utasé) elsődlegesen életveszélyesnek ítélték meg a mentősök.
A balesetek bekövetkezéséért felelős okok között első helyen a figyelmetlenség szerepel. Az a figyelmetlenség, amely nem megfelelő sebesség, követési távolság megválasztását eredményezte, de ugyanígy előzés, tolatás közben és elsőbbségadási kötelezettség elmulasztásában is megmutatkozott. Tilos jelzésen áthajtás következtében két baleset történt. Elalvás következtében szintén kettő.
Nagy szerepe volt az ittasságnak, mint mellék oknak, három esetben, köztük a kettős halállal végződő 7-es főúton bekövetkezett balesetben. További három ittas sofőrt szűrtek ki a forgalomból, akik közül egy ittasságára az általa okozott anyagi káros baleset bekövetkezésekor kért rendőri intézkedés nyomán derült fény.
A legtöbb baleset (5) kedden következett be, de egy balesetmentes napot (vasárnap) is regisztráltak a megyei rendőrei. A napszakokat tekintve a veszélyesebb időpont áttevődött az eddig mutatkozó 7-18.00 óra közötti időszakról a 12.00-04.00 óra közötti időintervallumra. Míg a reggeli órákban 2, délelőtt 2 baleset történt, addig a délutáni időszakban 6, az esti órákban 6, éjszaka négy balesetnél helyszíneltek a rendőrök.
Fejér megye rendőrei továbbra is fokozott jelenlétükkel vigyázzák a megye közútjait. A közlekedés valamennyi résztvevőjét kérjük, vigyázzanak egymásra, legyenek társak a közlekedésben.
Fordítsanak különösen nagy gondot a passzív biztonsági eszközök meglétére és alkalmazására. Ezek fontosságára hívják fel utasaik figyelmét is !
Balesetmentes jó közlekedést kívánunk Fejér megye útjain közlekedőknek !