-
Egy kis kamrányi törődés
A világ számos pontjáról érkeznek résztvevők idén is a Székesfehérvári Királyi Napok egyik legnépszerűbb rendezvényére, a Nemzetközi Néptáncfesztiválra. A szervezők újra meghirdették adományozó, támogató akciójukat, hogy egy kis kamrányi törődéssel bárki segíthesse a programsorozat sikeres megrendezését és a méltó vendégvárást.
2026.06.24. -
Musical a Csajághy Laura Szabadtéri Színpadon
Pénteken este a kápolnásnyéki Csajághy Laura Szabadtéri Színpadon megelevenedik egy történet szenvedélyről, kitartásról, alkotói válságról, barátságról és arról a pillanatról, amikor dönteni kell, hogy feladjuk, vagy tovább megyünk. Az Ember Márk főszereplésével látható különleges előadásra jegyek még kaphatók!
2026.06.24. -
Könyvtár nyílt a strandon
Strandkönyvtár várja az olvasni szeretőket június 27. és augusztus 22. között minden szombaton a városi strandon. A fogadóépület mellett felállított sátorban különféle tematikájú és stílusú olvasnivalók között lehet válogatni.
2026.06.24. -
Diakónusszentelés
A Szent István-székesegyházban ünnepélyes keretek között szentelték szerpappá Egyed Viktor akolitust. Ezen kívül a szertartás keretében hálát adtak a jubiláló papoknak szolgálataikért.
2026.06.24.
Az egymilliomodik látogatót várják a Munkácsy kiállításra
Pákh Imre műgyűjtő Munkácsy Mihály festményeit bemutató vándorkiállítás tizenötödik helyszínén, Székesfehérváron, megérkezhet az egymilliomodik látogató. Az utóbbi két hét látogatói statisztikái szerint - ha a következő három hétben hasonló számú vendég érkezik naponta - eljuthat a kiállítás az egymilliós nézőszámáig. Az egymilliomodik látogatót értékes jutalommal várják majd.
2008.10.23. 09:38 |
Pákh Imre műgyűjtő Munkácsy Mihály festményeit bemutató vándorkiállítás tizenötödik helyszínén, Székesfehérváron, megérkezhet az egymilliomodik látogató. Az utóbbi két hét látogatói statisztikái szerint - ha a következő három hétben hasonló számú vendég érkezik naponta - eljuthat a kiállítás az egymilliós nézőszámáig. Az egymilliomodik látogatót értékes jutalommal várják majd.
A nagy érdeklődésre való tekintettel - és hogy minden bejelentkezett csoportnak elegendő ideje legyen a festmények, relikviák és a kiállításon bemutatott Inas a szalonban (67 perces) című film megtekintésére - a tárlat 2008. november 16-ig látogatható a Városi Képtár – Deák Gyűjteményben (Oskola u. 10.).
A kiállítás utolsó hónapjában is több, már korábban meghirdetett programmal várják a látogatókat:
Október 25-én, szombaton délelőtt fél tizenegytől és délután fél háromtól játszóházi foglalkozást tartanak képzőművészek vezetésével: Kis Róka Csaba, Derkovits ösztöndíjas festőművész és Galambos Adrienn restaurátorművész vezetésével.
Október 30-án, csütörtökön 18 órától a Munkácsy-szabadegyetemi előadását tartják "Lehetséges-e a feketedő képek megmentése?" címmel a Munkácsy Mihály festményeinek állagmegóvási és restaurálási kérdéseiről. Az előadó Velledits Lajos művész-restaurátor, aki korábban a Magyar Nemzeti Galéria osztályvezetőjeként az úgynevezett „aszfaltos" vizsgálatokat végezte.
November 7-én, pénteken 20 órától - 23 óráig megidézik Munkácsy párizsi szalonját, kamarazenével, koktéllal és baráti beszélgetésekkel a képtár falai között. Munkácsyék párizsi palotájában péntekenként illusztris vendégek részvételével zajlottak a találkozások. Aki nem tárlatlátogatóként a képek előtt végigsétálva csendben, hanem baráti társasággal, koktéllal a kézben, beszélgetve szeretné megtekinteni a tárlatot, ezen az éjszakába nyúló estén lesz módja rá.
November 13-án, csütörtökön 17 órától (a korábbiaktól eltérően, egy órával korábbi kezdéssel) lesz Révész Emese művészettörténész előadása „Nekiestünk" Munkácsynak címmel. A téma: a festő és életműve az ezredfordulón, a művészettörténész szakma és a közönség értékelése és viszonya a kérdésben.
November 15-én 20 órától – 23 óráig éjszakai tárlatvezetésekkel búcsúztatják a kiállítást. Aki még nem látta, Székesfehérváron ezen az estén és a rá következő napon láthatja utoljára Munkácsy Mihály festményeit.
A nagy érdeklődésre való tekintettel - és hogy minden bejelentkezett csoportnak elegendő ideje legyen a festmények, relikviák és a kiállításon bemutatott Inas a szalonban (67 perces) című film megtekintésére - a tárlat 2008. november 16-ig látogatható a Városi Képtár – Deák Gyűjteményben (Oskola u. 10.).
A kiállítás utolsó hónapjában is több, már korábban meghirdetett programmal várják a látogatókat:
Október 25-én, szombaton délelőtt fél tizenegytől és délután fél háromtól játszóházi foglalkozást tartanak képzőművészek vezetésével: Kis Róka Csaba, Derkovits ösztöndíjas festőművész és Galambos Adrienn restaurátorművész vezetésével.
Október 30-án, csütörtökön 18 órától a Munkácsy-szabadegyetemi előadását tartják "Lehetséges-e a feketedő képek megmentése?" címmel a Munkácsy Mihály festményeinek állagmegóvási és restaurálási kérdéseiről. Az előadó Velledits Lajos művész-restaurátor, aki korábban a Magyar Nemzeti Galéria osztályvezetőjeként az úgynevezett „aszfaltos" vizsgálatokat végezte.
November 7-én, pénteken 20 órától - 23 óráig megidézik Munkácsy párizsi szalonját, kamarazenével, koktéllal és baráti beszélgetésekkel a képtár falai között. Munkácsyék párizsi palotájában péntekenként illusztris vendégek részvételével zajlottak a találkozások. Aki nem tárlatlátogatóként a képek előtt végigsétálva csendben, hanem baráti társasággal, koktéllal a kézben, beszélgetve szeretné megtekinteni a tárlatot, ezen az éjszakába nyúló estén lesz módja rá.
November 13-án, csütörtökön 17 órától (a korábbiaktól eltérően, egy órával korábbi kezdéssel) lesz Révész Emese művészettörténész előadása „Nekiestünk" Munkácsynak címmel. A téma: a festő és életműve az ezredfordulón, a művészettörténész szakma és a közönség értékelése és viszonya a kérdésben.
November 15-én 20 órától – 23 óráig éjszakai tárlatvezetésekkel búcsúztatják a kiállítást. Aki még nem látta, Székesfehérváron ezen az estén és a rá következő napon láthatja utoljára Munkácsy Mihály festményeit.