-
Balesetszimuláció a Tóvárosi Iskolában
Hétfőn délelőtt a Magyar Vöröskereszt Fejér Vármegyei Szervezete a kéklámpás szervekkel közösen látványos balesetszimulációs gyakorlatot tartott a Tóvárosi Általános Iskola DÖK-napján. A gyakorlat követően a diákok a rendvédelmi és sürgősségi szervezetek által felállított állomásokon megismerkedhettek munkájukkal, hivatásukkal is.
2026.06.15. -
Őrizetben az adathalász csalópár
Több mint száz sértettet érintő online banki csalássorozat ügyében folytatott nyomozás eredményeként rendőrkézre került két 21 éves gyanúsított. A Fejér megyei rendőrök több hónapon át nyomoztak a duó ügyében, úgy tűnik, nemcsak csalás miatt, hanem kábítószer-kereskedelem miatt is felelniük kell a gyanúsítottaknak.
2026.06.12. -
Kizuhant az ötödikről
A József Attila Középiskolai Kollégium egyik diákja vasárnapról hétfőre virradó éjszaka zuhant ki az épületből. A gyermeket a mentők stabilizálták, jelenleg kórházban ápolják.
2026.06.08. -
A rendőrség eljárást indított az összedőlt székesfehérvári épület ügyében
A Székesfehérvári Rendőrkapitányság ismeretlen tettes ellen indított eljárást hétfőn, miután összeomlott egy bontás alatt lévő, négyemeletes ipari épület Székesfehérváron, amelynek romjai alól egy embert életveszélyes állapotban mentettek ki.
2026.06.01.
Az Alba Tűzőrség szakmai állásfoglalása a csütörtöki iskolai eset kapcsán
Csütörtökön délelőtt elektromos tűz keletkezett, amelyet azonnal el is oltottak a Tóvárosi Általános Iskolában. A helyszínen – egy téves jelzés alapján közöltekkel ellentétben – nem az Alba Tűzőrség kollégája volt jelen, ám a hasonló esetekre hasznos útmutatással szolgálnak mindenki számára.
Felhívják mindenki figyelmét arra, hogy a saját magunk által eloltott tüzekhez is ki kell hívni a tűzoltókat. Ez nem csak törvényi kötelezettség, hanem csak így lehet teljes bizonyossággal meggyőződni arról, hogy további tűzveszély már nem áll fenn.
Az épületben keletkezett károk megtérítését a biztosító csak akkor végzi el, ha a tűzesetről hatósági bizonyítvány is készül. Ennek első lépése a tűzoltóság értesítése. Emellett fontos mindenhol a tűzvédelmi jogszabályok betartása és a tűzbiztonság megteremtésének elősegítése.