-
Erdőre is átterjedt a tűz Mohánál
Aratás közben gyulladt ki a tarló június 24-én délután Moha határában. A tűz a búzatábla egy részére és a közeli erdő aljnövényzetére is átterjedt. Kertiszerszámokkal és vízsugárral is próbálták megfékezni a lángokat, melyek a szárazság miatt hamar terjedtek. A tartós csapadékhiány és az országot sújtó kánikula miatt június 25-től hazánk teljes területén tűzgyújtási tilalom lépett életbe.
2026.06.25. -
Rendőrkézen a hamisítók
A Fejér megyei rendőrök több helyszínen számolták fel egyszerre egy szervezett, hamis közokiratok előállítására szakosodott bűnbanda tevékenységét. Az eljárás tovább folyik annak feltárására, hogy kik rendelték meg a hamis okmányokat, hány esetben használták fel őket, illetve milyen további bűncselekményeket segíthettek elő.
2026.06.19. -
Taroltak a fehérváriak
A tűzoltósport három versenyszámában mérték össze ügyességüket és gyorsaságukat Fejér vármegye hivatásos tűzoltói június 18-án. A rendezvénynek a seregélyesi Eötvös József Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium sportpályája adott otthont.
2026.06.19. -
Mentők napja
Mentőszolgálat Közép-Dunántúli Regionális Mentőszervezete. A Szent György Kórház auditóriumában szervezett rendezvényen számos bajtárs kapott elismerést kitartó és odaadó szolgálatért, a megjelenteket pedig dr. Jászkuti Ákos Péter regionális igazgató, dr. Fajta György Ádám ügyeleti igazgató és Mészáros Attila alpolgármester köszöntötte.
2026.06.18.
Autótolvajokat fogtak a rendőrök - 15 és 16 éves suhancok vitték a Ladát
Két autólopásra és egy motorlopásra derítettek fényt a hétvégén Fejér megyében a rendőrök. Az egyik autólopás szálai a szomszédos Tolna megyébe vezettek. A fiatalkorú elkövetőket Ozorán fogták el a Tamási Rendőrkapitányság segítségével. A motorlopás ügyében szintén fiatalkorúak kerültek képbe. Az eltulajdonított motor a közeli búzatáblából került el. Székesfehérváron a Széchenyi útról vittek el egy Ladát, amit aztán már másnap vissza is adtak jogos tulajdonosának...
Két autólopásra és egy motorlopásra derítettek fényt a hétvégén Fejér megyében a rendőrök. Az egyik autólopás szálai a szomszédos Tolna megyébe vezettek. A fiatalkorú elkövetőket Ozorán fogták el a Tamási Rendőrkapitányság segítségével. A motorlopás ügyében szintén fiatalkorúak kerültek képbe. Az eltulajdonított motor a közeli búzatáblából került elő…
Szombaton hajnalban a járőrök két sárkeszi férfivel szemben intézkedtek. Kiderült, hogy a két férfi aznap éjjel tulajdonította el egy fehérvári lakos Ladáját a Széchenyi útról, amivel negyedmillió forint kárt okoztak a sértettnek. Az autótolvajokat Sárszentmihályon fogták el, az autót a tulajdonosa szemle keretében visszakapta.
Kicsit kalandosabb módon került meg egy másik Lada a hétvégén. Tulajdonosa szombaton kora reggel tett bejelentést, hogy háza előtt parkoló autója eltűnt. Az autó ellen körözést bocsátottak ki. E közben, a délelőtt folyamán, az enyingi őrs parancsnoka járőrt kért a Lajoskomáromot Sáripusztával összekötő útra, mert állampolgári jelzés érkezett hozzá, hogy egy rendszám nélküli járművel, rendszám nélküli autót vontatnak. A helyszínre küldött járőrök a gépkocsikat a műúttól kb. 1,5 km távolságra pillantották meg, a földes úton megsüllyedve. A gépkocsik körül négy fő tartózkodott. Gyalogosan közelítették meg őket, a négy személy azonban a közeli napraforgó táblába menekült, Ozora irányába. A vonó járművön volt hátsó rendszám, a másik rendszám nélküli volt. Az azonosítójegyek alapján megállapították, hogy a vontatott jármű azonos a reggeli órákra, Székesfehérvár, Budai útról eltűnt Ladával. A Tolna megyei kollégák segítségével, Ozorán kezdték meg a kutatást, amelynek eredményeként a négy fiatalkorú fiút elfogták és előállították. Törvényes képviselőik jelenlétében történt meg gyanúsítotti kihallgatásuk. A három 15, illetve egy 16 éves fiú szabadlábon védekezik. A gépkocsit tulajdonosa visszakapta.