-
Áramszünet a Búrtelepen
Hálózatkarbantartás, illetve villanyoszlop cseréje miatt lesz áramszünet június 29-én a Búrtelepen, valamint az Almássy-telepen és a környező utcákban – adta ki az erről szóló közleményt az áramszolgáltató.
2026.06.26. -
Benelegszik nyáron a radiátor?
Amennyiben a távfűtéssel ellátott lakásokban a nyári hónapok során átmenetileg felmelegednek afűtőtestek, az nem a fűtési szezon idő előtti kezdetét jelenti nem is próbafűtést végez a szolgáltató.A jelenség oka általában az épület fűtési rendszerén végzett karbantartási vagy felújítási munka,amely során a rendszert leürítik, majd a munkálatok befejezése után újratöltik.
2026.06.26. -
Elmarad a meleg miatt a Vakációindító
A közönség és a munkatársak biztonsága érdekében, a szombat nulla órától életbe lépő harmadfokú hőségriasztásra és a várható rendkívüli hőségre való tekintettel a szombatra meghirdetett Vakációindító Szárazréten rendezvény elmarad.
2026.06.26. -
Diákmunka a hivatalban
Nyári diákmunkára várja a fiatalok jelentkezését a Polgármesteri Hivatal Székesfehérváron. A foglalkoztatás két turnusban, július és augusztus hónapban lesz napi hat órában. Fizikai munkát, eszköz- és bútormozgatást kell végezni. Jelentkezni kizárólag elektronikus formában lehet – olvasható ebben a felhívásban.
2026.06.25.
Augusztus 9-én pénteken éjfélig hosszabították meg a hőségriasztást
A csütörtök éjfélig elrendelt harmadfokú hőségriasztást augusztus 9-én, pénteken 24.00 óráig meghosszabbította az országos tisztifőorvos. Székesfehérváron újra vízosztással, ivókutak és klimatizált, illetve hűvös helyiségek megnyitásával segítik a polgárokat. Kérik a szabadtéri rendezvények szervezőit és résztvevőit, hogy fokozattan tartsák be a hőségre vonatkozó szabályokat.
2013.08.08. 15:17 |
A csütörtök éjfélig elrendelt harmadfokú hőségriasztást augusztus 9-én, pénteken 24.00 óráig meghosszabbította az országos tisztifőorvos. Székesfehérváron újra vízosztással, ivókutak és klimatizált, illetve hűvös helyiségek megnyitásával segítik a polgárokat.
Székesfehérvár Megyei Jogú Város polgármestere, dr. Cser-Palkovics András az alábbiak szerint tájékoztatja a lakosságot:
„Tájékoztatom Székesfehérvár Megyei Jogú Város lakosságát, hogy az Országos Tisztifőorvos a III. fokozatú hőségriasztást 2013. augusztus 9-én 24.00 óráig meghosszabbította. A hőhullám hatásainak csökkentése érdekében a közszolgáltatók közreműködésével továbbra is biztosítjuk: a villamos áramszolgáltatás és ivóvízellátás zavartalanságát, a közutak locsolását, a közkutak működését.

Vízosztást 12.00 és 17.00 óra közötti időtartamban az alábbi helyeken: Városház tér
Piac tér (McDonald’s melletti terület) Várkörút – Dózsa Gy. út – Mátyás király körút – Zichy liget sarok.
Reggel hét órától az esti órákig a tűzcsapokra ivásra alkalmas szerkezetek felszerelését:
- Várkörút - Wathay u. sarok,
- Kossuth utca – Petőfi utca sarok,
- Liszt F. utca – Piac tér sarok,
- Béke tér – Vasútállomás (autóbusz kijárat),
- Prohászka O. út – Kaszap I. utca sarok.
A bárki által igénybe vehető klimatizált, illetőleg hűvös helyiségek:
Alba Plaza,
Autóbusz Pályaudvar váróterem,
Fehér Palota,
Vasútállomás váróterem.
Kérem a szabadtéri rendezvények szervezőit és résztvevőit, hogy a szabadtéri programok során fokozattan tartsák be a hőségre vonatkozó szabályokat.
Javaslom, hogy a nagy melegben fogyasszanak több folyadékot, gondoskodjanak tartalék ivóvízről, használjanak napszemüveget, kalapot, árnyékot adó napernyőt, védjék bőrüket a leégés ellen megfelelő öltözködéssel és napvédő készítmények alkalmazásával. Vegyék igénybe a hűvös, illetve klimatizált helyiségeket, 11.00 és 15.00 óra között ne tartózkodjanak a tűző napon.
A várható változásokról, a hőségriadó feloldásáról a város honlapján keresztül haladéktalanul tájékoztatjuk a Tisztelt Lakosságot!