-
Zárva lesznek a kiállítóhelyek
Az extrém kánikula miatt június 27-e, szombattól június 30-a, keddig a Szent István Király Múzeum minden kiállítóhelye zárva tart. Az első nyitási nap július 1-je, szerda. A TOTUS TUUS kiállításra június 30-ra, keddre meghirdetett garantált tárlatvezetés is elmarad. A SZIKM kéri a múzeumlátogatók megértését.
2026.06.26. -
Igazán nők!
Csütörtök este megérkezett Székesfehérvárra az egyik legkülönlegesebb nyárindító koncert. A Bartók Béla téren újra színpadra állt az Igazán Nők! – az a produkció, amely a budapesti sikerek után végre hazatért, hogy a fehérvári közönséggel együtt indítsa a nyarat.
2026.06.26. -
Virágálom és más...
Zsólyom Zsuzsa festőművész képeiből nyílt kiállítás a Krajczáros Art Galleryben. Az alkotó munkáit a természet, a Bükk és a színek varázsa inspirálták.
2026.06.26. -
Igazán nők!
A Bartók Béla tér adott otthont az Igazán Nők koncertnek. Az estén Fehér Adrienn, Jónás Andrea, és vendégeik Füredi Nikolett és Tunyogi Bernadett lépett fel, az Alba Regia Szimfonikus Zenekar kíséretében.
2026.06.26.
Augusztus 14-én, szerdán érkezik a Szent Jobb Székesfehérvárra
A 2013-as Szent István Emlékév egyik legkiemelkedőbb szakrális ünnepe augusztus 14. városunk fogadalmi napja lesz. Ezen a napon 10 órakor érkezik a Szent Jobb Székesfehérvárra. Egész nap tiszteletüket tehetik az egyházmegye hívei és polgárai az ereklye előtt a Bazilikában. Az ünnepi liturgia 17.00 órakor körmenettel kezdődik a Székesegyháztól a Nemzeti Emlékhelyig a Szent Jobb és Szent István fejereklyéjével.
2013.08.12. 15:00 |
A 2013-as Szent István Emlékév egyik legkiemelkedőbb szakrális ünnepe augusztus 14. városunk fogadalmi napja lesz. Ezen a napon 10 órakor érkezik a Szent Jobb Székesfehérvárra. Egész nap tiszteletüket tehetik az egyházmegye hívei és polgárai az ereklye előtt a Bazilikában. Az ünnepi liturgia 17.00 órakor körmenettel kezdődik a Székesegyháztól a Nemzeti Emlékhelyig a Szent Jobb és Szent István fejereklyéjével.

A Szent Jobb érkezéséről Spányi Antal megyéspüspök és Cser-Palkovics András polgármester közösen tartott sajtótájékoztatót.
Spányi Antal megyéspüspök az augusztus 14-i eseményekkel kapcsolatban elmondta, hogy Székesfehérvár, Szent István városa, ahonnan István király az ország irányításának nagy részét végezte, másrészt a szent család városa, ahol nyugalomban, békében találkozhattak. Augusztus 15-én lesz 975 éve, hogy meghalt István Király. Halála előtti napon átment a palotájából a templomába, Szent Imre sírjához és ott imádkozva köszönte meg mindazt Istennek, amit meg kellett köszönnie és az oltárnál felajánlotta Szűz Máriának az országot és a koronát. Később több európai uralkodó is Szent István példáját követte.

Szent Jobbot egy különleges autóval, a Nemzeti Bank páncélautójával hozzák Fehérvárra különleges biztonsági körülmények között és a Schell György kanonok végig kíséri az ereklyét. A körmenet 9.50-kor indul a Bazilikába a Püspöki Palotából.
Cser-Palkovics András polgármester köszönetet mondott az egyházmegyének és Spányi Antal megyéspüspöknek, hogy augusztus 14-én Székesfehérvárra érkezik a Szent Jobb. „Külön öröm, hogy az idei fogadalmi szentmise még szimbolikusabbá válik, azzal, hogy a Szent István fejereklyéje mellett a Szent Jobb hazatér fehérvárra. Nem csak a misére érkezik a Szent Jobb, hanem egész nap itt lesz a városban és bárki megtekintheti a Bazilikában. Remélem sokan élnek majd a lehetőséggel és a Szent István Emlékévben is olyan emlékezetes nap lehet augusztus 14, mint 1938-ban vagy 1988-ban, amikor szintén üzenete volt a szent jobb hazatérésének.” - mondta.
Az ünnepi liturgia 17.00 órakor körmenettel kezdődik a Székesegyháztól a Nemzeti Emlékhelyig a Szent Jobb és Szent István fejereklyéjével. A Nemzeti Emlékhelyen felállított szabadtéri oltárnál koncelebrált szentmise lesz fél hatkor. A szentmisét a Magyar Katolikus Püspöki Karral bemutatja Erdő Péter bíboros, Magyarország prímása. A mise végén az emlékhely bejáratánál lévő szarkofágnál a Szent Jobb ereklyével tiszteletünket tesszük, majd elköszönünk az ereklyétől és körmenetben térnek vissza a Székesegyházba.
