-
Virágálom és más
Június 22-én, hétfőn 17 órakor a Krajczáros Art Galleryben „Virágálom és más…” címmel kiállítás nyílik Zsólyom Zsuzsa festő alkotásaiból. A tárlatot Németh István kurátor nyitja meg. A vernisszázsra szeretettel várják az érdeklődőket.
2026.06.22. -
Kiállítások a könyvtárban
Júniusban a VMK és tagkönyvtárai négy egyedi kiállítással várják az olvasókat és az érdeklődőket. A Best of Gorsium tárlaton, a Képeslapnyi Nyár Provence, a Nyaraljon Kedvenc Hírességével című kiállításon és a Használható Természet tárlat is várja a vendégeket.
2026.06.22. -
Spányi Antalt ünnepelték
Pappá szentelésének 50. évfordulóját ünnepelte Spányi Antal megyéspüspök a Szent István Székesegyházban. A koncelebrált szentmise szónoka Bábel Balázs a Kalocsa-Kecskeméti Főegyházmegye érseke volt.
2026.06.22. -
Mit tanulhatunk a fáktól?
Csizik Balázs alkotásaiból nyílt új kiállítás a Pelikán Galériában. A „Mit tanulhatunk a fáktól?” című tárlaton a művész aktuális kutatási témáját ismerhetik meg a látogatók.
2026.06.22.
Átadták a Feketehegy-Szárazréti Közösségi Házat
Szombaton Szent Mihály napi sokadalommal köszöntötték a régóta várt intézmény, a Feketehegy-Szárazréti Közösségi Ház megnyitását. Szigli István a településrész önkormányzati képviselője egy 1990-óta megoldatlan probléma orvoslásáról beszélt, hiszen a városrészben két évtizede szűntették meg a SZIM terültén működő közösségi házat. Azóta folyamatosan igény volt egy új kulturális központ kialakítására a városrészben.
2009.10.04. 20:44 |
Szombaton Szent Mihály napi sokadalommal köszöntötték a régóta várt intézmény, a Feketehegy-Szárazréti Közösségi Ház megnyitását. Szigli István a településrész önkormányzati képviselője egy 1990-óta megoldatlan probléma orvoslásáról beszélt, hiszen a városrészben két évtizede szűntették meg a SZIM terültén működő közösségi házat. Azóta folyamatosan igény volt egy új kulturális központ kialakítására a városrészben.

A mintegy 300 négyzetméteres, tetőtéri nagyteremmel rendelkező épületet szeretnék családiassá „varázsolni”, ami 5100 Feketehegyi polgárt szolgál. A szakkörök klubok indításánál a feketehegyiek igényeinek szeretnének megfelelni. A nyugdíjas klub már otthonra talált és babaringató, torna, hímző szakkör is indul még ősszel.

A Szent Mihály Napi Sokadalmat hagyományteremtő szándékkal rendezték a Feketehegyen. Volt bábszínház, néptánc, helyi iskolások, óvodások bemutatója, népi színmű előadás, lovaskocsikázás a városrészben és napot utcabállal zárták az új közösségi ház előtt.
Szigli István felhívta a figyelmet arra, hogy a helyi képviselői iroda is a házban működik, ahol heti négy napon várja a Feketehegyieket fogadóóráján.