-
Mutasd magad!
Június 26-án 19 órakor a V54 Színház és Kultúrtérben a Mutasd magad című, Schwechtje Mihály játékfilmjéből készült színpadi adaptációt tekinthetik meg az érdeklődők az Örökség csoport előadásában. A szerelmi történetben a látszat és valóság, a valódi és ál-érzelmek, a virtuális és valódi világok fedik egymást.
2026.06.25. -
Egy kis kamrányi törődés
A világ számos pontjáról érkeznek résztvevők idén is a Székesfehérvári Királyi Napok egyik legnépszerűbb rendezvényére, a Nemzetközi Néptáncfesztiválra. A szervezők újra meghirdették adományozó, támogató akciójukat, hogy egy kis kamrányi törődéssel bárki segíthesse a programsorozat sikeres megrendezését és a méltó vendégvárást.
2026.06.24. -
Gyóni Géza emlékezete
Gyóni Gézára, a hősi halált halt katonaköltőre emlékeztek a Szent István Művelődési Házban. Az I. világháborúban elhunyt költő munkásságát Nagy István az intézmény munkatársa idézte meg.
2026.06.25. -
Könyvtár nyílt a strandon
Strandkönyvtár várja az olvasni szeretőket június 27. és augusztus 22. között minden szombaton a városi strandon. A fogadóépület mellett felállított sátorban különféle tematikájú és stílusú olvasnivalók között lehet válogatni.
2026.06.24.
Átadta a püspöki konferencia a Szent Erzsébet rózsája-díjat
Tizedik alkalommal nyújtották át a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia Szent Erzsébet rózsája-díját. Ebben az évben a testület tagjai Hajdó Györgyné Madaras Olgát találták a legméltóbbnak a kitüntetésre, a Székesfehérvári Egyházmegyei Karitász ajánlása alapján. Elkötelezetten foglalkozott fogyatékkal élőkkel a Hit és Fény közösség keretein belül. A díjat Erdő Péter bíboros, a püspöki konferencia elnöke adta át vasárnap este a budapesti Ciszterci Szent Imre Gimnáziumban.
2009.11.23. 09:13 |
Tizedik alkalommal nyújtották át a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia Szent Erzsébet rózsája-díját. Ebben az évben a testület tagjai Hajdó Györgyné Madaras Olgát találták a legméltóbbnak a kitüntetésre, a Székesfehérvári Egyházmegyei Karitász ajánlása alapján. A díjat Erdő Péter bíboros, a püspöki konferencia elnöke adta át vasárnap este a budapesti Ciszterci Szent Imre Gimnáziumban.
Hajdó Györgyné Madaras Olga másfél évtizede önkéntese a pusztaszabolcsi plébániai karitásznak. Együttműködésére a karitász mindig bizton számíthat, legyen szó akár gyors segítségnyújtásról, akár nagyobb szervezést igénylő feladatról, akár látszólag kisebb tevékenységekről, mint a karitászújság postai csomagolása vagy külföldi segélyszállítmányok szétválogatása. Munkája mindig önkéntes, megbízható, pontos, egy mélyen hívő ember elkötelezett szolgálata Istennek és embertársainak. Elkötelezetten foglalkozott fogyatékkal élőkkel a Hit és Fény közösség keretein belül. Férjével nyugdíjba vonulásuk után költöztek Pusztaszabolcsra, Hajdóné ekkor fogott hozzá az egyházközség erősítéséhez, és komolyan támogatta Baltási Nándor plébános atyát a helyi karitászcsoport megszervezésében. Pár évvel később tapasztalatai felhasználásával két szomszédos település karitászcsoportjának létrejöttét is segítette.
Hajdó Györgyné a helyi családsegítő csoport támogatásával tartalmas nyári táborokat szervezett olyan, a társadalom peremén élő családok gyermekeinek, akiknek még nem volt részük hasonló élményben. Karitászos munkatársával, Bartók Istvánnéval több éven át vállalták a gyermekek étkeztetését e táborokban, miközben a nyaralók számára Tihanytól Budapestig szerveztek programokat.
Hajdó Györgyné rendszeresen részt vesz a karitász képzésein, lelkigyakorlatain, mindig szem előtt tartva, hogy a munkatársaknak az evangélium alapján kell végezniük szeretetszolgálatukat. Tíz éve jár be Székesfehérvárra, ahol a karitász nyugdíjasklubját vezeti. Itt hétről hétre összegyűlnek keresztény nyugdíjasok, hogy a közös imádság, a kulturális programok, beszélgetések mellett az Egyházmegyei Karitász munkájába bekapcsolódjanak. Az elmúlt években a családi és karitászmunkák mellett a Fejér megyei Tordason intézetben élő értelmi fogyatékos fiatalokat is támogatják: a keresztség szentségére készítik fel őket.