-
Kenyéráldás Szent István ünnepén
Augusztus 20-án, a magyar államalapítás ünnepén Spányi Antal megyés püspök Szent István tiszteletére celebrált ünnepi szentmisét a Szent Korona hiteles másolata és első uralkodónk fejereklyéjének jelenlétében a székesegyházban. A püspök a ceremónia végén megáldotta az új kenyeret, az élet szimbólumát, majd átadta azt dr. Cser-Palkovics András polgármesternek, rajta keresztül pedig minden székesfehérvárinak.
2026.08.20. -
Anjouk az Árpádok trónján
Dr. Teiszler Éva történész, a Siklósi Gyula Várostörténeti Kutatóközpont munkatársa tart előadást az Anjouk koráról augusztus 21-én pénteken 17 órától a Vörösmarty Mihály Könyvtár olvasótermében. Az előadás korabeli források alapján azt járja körül, hogy mikor jelentkezett először a leányág bevonásának szükségessége, mennyire volt elfogadható a magyarok számára a nőági öröklés.
2026.08.20. -
Katonazenekari fesztivál
Négy katonazenekar találkozott az idei Fricsay Richárd katonazenekari fesztiválon. Székesfehérvár belvárosában nagy közönség gyűlt össze.
2026.08.20. -
Gavran: A baba
Új darabbal jelentkezett a Prospero Színkör. A V54 kultúrtérben mutatták be Miro Gavran: A baba című tragikomédiáját.
2026.08.19.
Arcok és álarcok - megnyílt Klotz Miklós kiállítása
Klotz Miklós fotográfus Arcok és álarcok című kiállítása nyílt meg szerdán este a Vörösmarty Színház Galériájában. A Budapesten és Pázmándon élő és dolgozó fotográfus a székesfehérvári Árpád Szakközépiskolában tanult fényképészetet.
2017.04.26. 20:01 |
Klotz Miklós alkotói alapállása a felfedező-riporteré: az előzetes kulturális dokumentálódás, a helyszíni kutatás, alanyainak – embereknek vagy helyeknek – fölkutatása, megismerése, a motívumok kiválasztása, a kivágások és kompozíciók megkomponálása, a beleegyezés elnyeréséhez szükséges manőverek lebonyolítása.Minden más vonatkozásban teljes a különbség. A művészt csakis a mindennapi élet megnyilatkozásai érdeklik, a kutatott terület szocio-kulturális környezetébe ágyazott, banálisnak tűnő vagy valóban banális szokások.
Megnyílt Klotz Miklós fotográfus kiállítása