-
A bukósisak életet menthet!
Egy csütörtök délutáni, Tóvárosi lakónegyedben történt rolleres baleset kapcsán hívja fel a figyelmet a rendőrség a bukósisak fontosságára, mely életet menthet.
2026.06.26. -
Erdőre is átterjedt a tűz Mohánál
Aratás közben gyulladt ki a tarló június 24-én délután Moha határában. A tűz a búzatábla egy részére és a közeli erdő aljnövényzetére is átterjedt. Kertiszerszámokkal és vízsugárral is próbálták megfékezni a lángokat, melyek a szárazság miatt hamar terjedtek. A tartós csapadékhiány és az országot sújtó kánikula miatt június 25-től hazánk teljes területén tűzgyújtási tilalom lépett életbe.
2026.06.25. -
Rendőrkézen a hamisítók
A Fejér megyei rendőrök több helyszínen számolták fel egyszerre egy szervezett, hamis közokiratok előállítására szakosodott bűnbanda tevékenységét. Az eljárás tovább folyik annak feltárására, hogy kik rendelték meg a hamis okmányokat, hány esetben használták fel őket, illetve milyen további bűncselekményeket segíthettek elő.
2026.06.19. -
Taroltak a fehérváriak
A tűzoltósport három versenyszámában mérték össze ügyességüket és gyorsaságukat Fejér vármegye hivatásos tűzoltói június 18-án. A rendezvénynek a seregélyesi Eötvös József Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium sportpályája adott otthont.
2026.06.19.
Állatokat mentettek ki a székesfehérvári tűzoltók egy sárpentelei tanyáról
Lakókocsi, istálló és szalmakazal kapott lángra egy tanyán szombaton délben Székesfehérvár és Úrhida között. Molnár János hadnagy, a székesfehérvári tűzoltóság szolgálatparancsnoka elmondta: a székesfehérvár- sárpentelei erdő és a Nádor-csatorna között egy 7x2 méteres, faborítású lakókocsi gyulladt ki, és a tűz átterjedt egy körbálákból álló szalmakazalra és a közeli, szintén fából készült istállóra, melyben lovakat és disznókat tartottak. A Lánglovagok képgalériája
2007.08.25. 17:23 |
Lakókocsi, istálló és szalmakazal kapott lángra egy tanyán szombaton délben Székesfehérvár és Úrhida között. Molnár János hadnagy, a székesfehérvári tűzoltóság szolgálatparancsnoka elmondta: a székesfehérvár- sárpentelei erdő és a Nádor-csatorna között egy 7x2 méteres, faborítású lakókocsi gyulladt ki, és a tűz átterjedt egy körbálákból álló szalmakazalra és a közeli, szintén fából készült istállóra, melyben lovakat és disznókat tartottak.
Az istállóból a tűzoltók egy lovat és egy csikót vezettek ki, melynek a háta kicsit megégett. Az égő szalmakazalnál egy kutya volt lánccal kikötve, mely a lángoktól több helyen megégett, de az állatot még időben sikerült elengedni, a kölykét pedig a bálák közül mentették ki. A tűzben a lakókocsinál két kutya elpusztult, a lakókocsi porig égett. Az istálló egy kis része, ahol a lovakat tartották szintén megsemmisült, a másik részére - ahol a disznók voltak - nem terjedt át a tűz. A kazalból körülbelül 20 bála vált a lángok martalékává.
Az istállóból a tűzoltók egy lovat és egy csikót vezettek ki, melynek a háta kicsit megégett. Az égő szalmakazalnál egy kutya volt lánccal kikötve, mely a lángoktól több helyen megégett, de az állatot még időben sikerült elengedni, a kölykét pedig a bálák közül mentették ki. A tűzben a lakókocsinál két kutya elpusztult, a lakókocsi porig égett. Az istálló egy kis része, ahol a lovakat tartották szintén megsemmisült, a másik részére - ahol a disznók voltak - nem terjedt át a tűz. A kazalból körülbelül 20 bála vált a lángok martalékává.