-
Márai Sándor-est a Városházán
A 125 éve született Márai Sándorra emlékeztek hétfőn este Székesfehérváron. A Városháza Dísztermében telt ház előtt Rékasi Károly színművész jelenítette meg az író 1948 utáni emigrációs éveit és belső küzdelmeit. A Lélekablak – a szabadság ára című, egyfelvonásos emlékműsor középpontjában a hazaszeretet, a kényszerű száműzetés és a polgári értékek elvesztése állt.
2026.02.16. -
A szépprózát ünneplik
Február 17-én, kedden 17 órától felolvasóestet tartanak a Vörösmarty Társaság prózaírói a magyar széppróza napja alkalmából. Minden érdeklődőt szeretettel várnak a Társaság klubházában.
2026.02.16. -
Farsangi operaparádé
Kivételes érdeklődés kísérte a Vox Mirabilis farsangi koncertjét. A Szent István Művelődési Házban idén is telt ház előtt rendezték meg a Kamarakórus és meghívott vendégei találkozóját.
2026.02.16. -
Best of Valentin
A Köfém Művelődési Házban köszöntötték a hölgyeket Valentin napján. A műsorban idén a méltán népszerű színész-énekes Egyházi Géza lépett fel.
2026.02.16.
Alba Regia Nemzetközi Ásványbörze lesz vasárnap a VOK-ban
Április 27-én rendezik meg a XXVI. Alba Regia ásványbörzét és ékszervásárt a Videoton Oktatási Központban. A börzén nagy választékban található ékszerek természetes kövek és ásványok felhasználásával készültek. A természetes és nem feldolgozott ásványokat keresők Erdélyből, Afrikából, Amerikából, Kínából és Indiából származó kristályokból válogathatnak.
2014.04.25. 08:05 |
Április 27-én rendezik meg a XXVI. Alba Regia ásványbörzét és ékszervásárt a Videoton Oktatási Központban. A börzén nagy választékban található ékszerek természetes kövek és ásványok felhasználásával készültek. A természetes és nem feldolgozott ásványokat keresők Erdélyből, Afrikából, Amerikából, Kínából és Indiából származó kristályokból válogathatnak.

A rendezvény kiállítás és vásár is egyben, ezért érdemes felkeresni, hiszen nem kötelező a vásárlás. A börzén nagy választékban található ékszerek természetes kövek és ásványok felhasználásával készültek, melyek kedvezményes áron vásárolhatók meg. Az ékszerekbe foglalt kövek a Föld bármelyik drágakőlelőhelyét képviselhetik. A gyermek számára kísérőprogramokat rendeznek, lesz többek között "aranymosás”, amelynek során a zacskóban lévő homokban található aranyszínű pirit kristályokat aranymosó tál segítségével kell kimosni a „patak” folyó vízében. A gyerekek a jégszobrászatot is kipróbálhatják, egy jégtömbbe csiszolt színes kövek vannak elhelyezve (befagyasztva), a jeget a kéz melegével kell megolvasztani, s ez által lehet a kövekhez hozzáférni. A „kincses sziget” programra tíz éven aluli gyermekeket várnak. A „Kincses sziget” egy homokozó, amely a börze bejárata előtt található, s ebben „bányászhatnak” a gyerekek. A kristályokat és ásványokat tartalmazó homokból lapátokkal, a homokban megbúvó kisebb kristályokat pedig a szita segítségével találhatják meg a kezdő ásványgyűjtők!