-
Rendőrkézen a páros
A rendőrséghez fordult segítségért egy 77 éves székesfehérvári férfi, aki március 3-án délelőtt vált bűncselekmény áldozatává. A gyanú szerint egy perkátai páros fosztotta ki őt.
2026.03.05. -
Budai úti üzletből lopott
A székesfehérvári rendőrök az állampolgárok segítségét kérik a tolvaj felelősségre vonása miatt. A gyanú szerint a képen látható férfi egy Budai úti üzletből lopott el különböző termékeket.
2026.03.03. -
Ne dőljön be a csalóknak! - bank soha nem kér telefonon átutalást
Egy székesfehérvári nőt hívtak fel magukat rendőrnek, majd banki ügyintézőnek kiadó csalók. Azt közölték vele, hogy a számláján visszaélés történt, és az „adathalászok” figyelik a tranzakciókat. Arra vették rá, hogy a számláján lévő összeget egy „biztonságos” számlára utalja át. Ilyet soha NE tegyen, mert bank, rendőrség vagy más hatóság semmilyen okból nem kér telefonon átutalást!
2026.03.03. -
Garázdaság miatt keresik
A székesfehérvári rendőrök az állampolgárok segítségét kérik a képen látható férfi előkerítésében. A gyanúsított bántalmazott valakit a Várkörúton annyira, hogy az megsérült.
2026.02.27.
Akár 10 cm hó is eshet Fehérváron - télies útviszonyokra kell készülni (frissítve)
Kezdetben a Dunántúlon, vasárnaptól a Dél-Alföldön is erős havazásra kell számítani
Az Országos Meteorológiai Szolgálat előrejelzése szerint szombat este a Dunántúl nyugati, északnyugati megyéiben kezdődik havazás, ami éjszaka az egész Dunántúlra, illetve az ország középső és a déli megyéire is átterjed. Az OKF azt kéri, hogy mindenki kövesse az időjárási előrejelzéseket az Országos Meteorológiai Szolgálat honlapján.
2014.12.26. 17:04 |
Kezdetben a Dunántúlon, vasárnaptól a Dél-Alföldön is erős havazásra kell számítani
Az Országos Meteorológiai Szolgálat előrejelzése szerint szombat este a Dunántúl nyugati, északnyugati megyéiben kezdődik havazás, ami éjszaka az egész Dunántúlra, illetve az ország középső és a déli megyéire is átterjed. Az OKF azt kéri, hogy mindenki kövesse az időjárási előrejelzéseket az Országos Meteorológiai Szolgálat honlapján.

Holnap estig a Dunántúl nyugati és déli részén 15 centimétert meghaladó hóréteg alakulhat ki, a Dunántúl többi részén és a Dél-Alföldön 5-15 centiméter várható. A főváros környékén néhány centiméternyi csapadék hullhat. A havazást helyenként erős szél is kísérheti, a legerősebb széllökések elérhetik a 70 kilométer/órát.
A téliesre fordult időjárásra tekintettel csak megtankolt és a téli időjárásra megfelelően felkészített gépjárművel induljanak útnak. Elengedhetetlen a téligumi, a hólánc és a megfelelő fagyálló folyadék is. Indulás előtt készítsenek az autóba meleg takarót és folyadékot. Még indulás előtt tájékozódjanak az útviszonyokról és az érvényben lévő meteorológiai riasztásokról. Tanácsos feltöltött mobiltelefonnal útnak indulni.
Szlovéniában szintén komoly havazás várható, az ottani hatóságok jelzése szerint szombatról vasárnapra virradó éjszaka. Az autópályákon fennakadások fordulhatnak elő, helyenként forgalomkorlátozásra kerülhet sor, ezért arra kérjük a teherautóval, illetve kamionnal közlekedőket, hogy útjukat még szombat este előtt fejezzék be.
Az OKF azt kéri, hogy mindenki kövesse az időjárási előrejelzéseket az Országos Meteorológiai Szolgálat honlapján. Az okostelefonnal, táblagéppel rendelkezőknek azt is javasolják, hogy telepítsék a katasztrófavédelem "VÉSZ" alkalmazását. A közútkezelő is azt kéri, hogy indulás előtt mindenki tájékozódjon az aktuális útviszonyokról, a www.utinform.hu oldalon, illetve a közútkezelő hivatalos Facebook és Twitter oldalon.