Aida musical júliusban hat estén keresztül az ARÉV Sportcsarnokban

 Az Aida musical, a július 2-i margitszigeti bemutatója után Székesfehérvárra, az ARÉV Sportcsarnokba költözik és hat előadást tartanak majd a fehérvári közönségnek. Július 8-án, 9-én, 10-én, illetve 15-én, 16-án és 17-én este fél kilenctől kezdődik. A musicalt a Broadway-n Toni Braxton, Michelle T. Williams és Deborah Cox főszereplésével négy éven át játszották és 1852 előadást élt meg. A darabot korábban a Vörösmarty Színházban is játszották
 
2010.06.02. 21:57 |
 Az Aida musical, a július 2-i margitszigeti bemutatója után Székesfehérvárra, az ARÉV Sportcsarnokba költözik és hat előadást tartanak majd a fehérvári közönségnek. Július 8-án, 9-én, 10-én, illetve 15-én, 16-án és 17-én este fél kilenctől kezdődik
 Az operából ismert, lebilincselő és tragikus történet nyomán írt musical első változatát 1998-ban Elaborate Lives (Bonyolult életek) címmel mutatták be Atlantában, de néhány nappal a bemutató után levették a műsorról és átszervezték a stábot: új rendezőt, koreográfust és látványtervezőt neveztek ki a produkció élére, és 1999-ben vitték újra közönség elé, ezúttal Chicagóban – mint minden Broadway-darabot, ezt is „vidéken” tesztelték. A Broadway-n 2000. március 23-án mutatták be, olyan popsztárok főszereplésével, mint Toni Braxton, Michelle T. Williams és Deborah Cox. A siker óriási volt: négy éven át játszották, 1852 előadást élt meg, és több mint 2,5 millió ember látta. A produkciót öt Tony-díra nevezték, ebből négyet meg is kapott, a betétdalokat tartalmazó lemezt pedig Grammy-díjjal jutalmazták az Egyesült Államokban.
 Az Aida népszerűsége azóta is töretlen, világszerte tucatnyi helyszínen játsszák egyidőben. A musicalt Európában először német nyelvterületen láthatta a közönség, a 2007-es magyarországi ősbemutató volt a második európai verzió. Akkor a Vörösmarty Színház és a West End Színház közös vállalkozásában vitték színre a Margitszigeti Szabadtéri Színpadon, majd a produkció ősztől beköltözött a székesfehérvári teátrumba, és az évad legnagyobb sikerévé vált: hetven előadás ment le belőle.
 
ARÉV Sportcsarnok
8000 Székesfehérvár, Gáz utca 19.
 
2010. július 8., csütörtök 20.30 óra
2010. július 9., péntek 20.30 óra
2010. július 10., szombat 20.30 óra
2010. július 15., csütörtök 20.30 óra
2010. július 16., péntek 20.30 óra
2010. július 17., szombat 20.30 óra
 
 
Jegyértékesítés:
Premier Jegyiroda
8000 Székesfehérvár, Kossuth utca 14.
Tel.: 22/507-235, 20/349-5394
www.premieriroda.hu | info@premieriroda.hu
 
 
ARÉV Sportcsarnok
8000 Székesfehérvár, Gáz utca 19.
Tel.: 22/312-630

 
 

Kultúra

  1. Együtt a Koronáért!

    Nemzetközi néptáncfesztivál, tudományos konferencia, katona- és fúvószenekari találkozók, Öreghegyi Mulatság, Kertmozi, könnyűzenei koncertek, hagyományőrző programok, Koronázási Ünnepi Játékok és a Lovagok Napja - számtalan program várta a Székesfehérvári Királyi Napok résztvevőit az elmúlt tíz napban. Az összművészeti fesztivált vasárnap este az Együtt a Koronáért gálaműsor zárta.

    2026.08.24.
  2. XVI. Zenélő Kultúr Udvar

    Az Oskola utca 10. szám alatti, a Városi Képtár – Deák Gyűjteménynek is otthont adó belvárosi lakóház udvara adott otthon a Zenélő Kultúr Udvar programnak. A Fehérvári Polgárok Egyesülete immár XVI. alkalommal szervezte meg ezt a színekben és dallamokban gazdag rendezvényt, amelynek során a színpadon zenészek, énekesek, színjátszók váltották egymást, változatos műsort kínálva a közönségnek.

    2026.08.22.
  3. Kenyérszentelés Kisfaludon

    A kenyér az élet, a munka és az összetartozás jelképeként került a középpontba a kisfaludi ünnepségen. Szent István napján a közösség együtt emlékezett az államalapítóra, miközben az új kenyér megáldásával a hagyományok előtt is tisztelegtek.

    2026.08.21.
  4. Kodály Zoltán: Háry János

    Nemzeti ünnepünkön a Zichy liget nagyszínpadán mutatták be Kodály Zoltán: Háry János daljátékát. Az örökbecsű mű Szikora János rendezésében, koncertszerű előadásában, a szimfonikus zenekar közreműködésével került színre.

    2026.08.21.